Rektor Birlikdagi yoshlarni birlashtirdi
Prezidentimizning 2024-yil 21-fevral kuni “O’zbekiston - 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirilishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-sonli Farmoyishi ijrosini na'minlash maqsadida joriy yilda o‘tkazilgan xatlov natijasiga ko‘ra “Yoshlar balansi”ga kiritilgan Samarqand shahar “Birlik” mahallasida yashovchi yoshlar bilan universitet rektori, professor X.Yunusovning uchrashuvi bo‘ldi.
Uchrashuvda Rektor universitet faoliyati haqida to‘xtalib, yoshlarning turmush tarzi, qiziqishlari va kelgusidagi rejalari bilan qiziqdi. O’z navbatida yoshlar bilan manzilli ishlash, ularning muammolarini hal etish va ko‘maklashish borasida chora-tadbirlar belgilandi.
Yakunda yoshlardan Ya. Gogolevaga tikuv mashinasi tuhva qilindi. Shuningdek, Sh. Ibragimov va A. Sultonovning qiziqishidan kelib chiqib test sinovlariga tayyorgarlik uchun bepul kurslar tashkil qilish haqida kelishildi.

Ректор объединил молодежь махалли «Бирлик»
С целью обеспечения реализации указа  Президента № УП-37 от 21 февраля 2024 года «О Государственной программе по реализации стратегии «Узбекистан-2030» в «Год молодежи и поддержки бизнеса» состоялась встреча ректора университета, профессора Х. Юнусова с молодежью, проживающей в махалле «Бирлик» города Самарканда.
В ходе встречи ректор рассказал о деятельности университета и поинтересовался образом жизни, интересами и планами на будущее молодежи махалли «Бирлик».  Были определены меры по работе с молодыми людьми, решению их проблем и помощи им.
В завершение встречи, молодой жительнице махалли Я. Гоголевой подарили швейную машинку. Также   было договорено, что молодым людям махалли, Ш. Ибрагимову и А. Султанову, учитывая их интерес, будет  разрешено посещать бесплатные курсы по подготовке к экзаменам.