SamDVMCHBUda 8-dekabr - Konstitutsiya kuni va Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni keng nishonlandi
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi hamda “Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni” munosabati bilan barcha hududlarda bo‘lgani kabi Samarqand davlat veterinariya medisinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ham ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligi hamda “Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni”ga bag‘ishlangan tadbirda universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov yangi tahrirdagi Konstitutsiyamiz asosida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar inson manfaatlariga qaratilganini, shuningdek qishloq xo‘jaligining chorvachilik tarmog‘i uchun malakali mutaxassislar tayyorlab beradigan oliy ta’lim muassasasi sifatida universitet olimlari, ilmiy tadqiqotchilar, qolaversa talabalar zimmasida ulkan mas’uliyat borligini ta’kidlab, barchani bayram bilan tabrikladi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilovning universitet jamoasiga O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi hamda Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni munosabati bilan yo‘llagan bayram tabrigini o‘qib eshittirdi.
Tadbir davomida Qishloq xo‘jaligi sohasi, veterinariya, chorvachilik va biotexnologiyalar yo‘nalishida sifatli ta’lim jarayonini tashkil etishga, talaba-yoshlarning har tomonlama komil inson bo‘lib yetishishida qo‘shayotgan hissasi va samarali mehnatlari uchun bir guruh soha xodimlari va professor-o‘qituvchilar “O‘zbekiston Respublikasi veterinariya fidoyisi” ko‘krak nishoni, Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisining Faxriy yorlig‘i hamda Universitet rektorining Faxriy yorlig‘i va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Universitet iqtidorli talaba-yoshlarining badiiy chiqishlari esa tadbirning yanada ko‘tarinki kayfiyatda o‘tishini ta’minladi.

8 декабря – в СамГУВМЖБ широко отметили День Конституции и День работников сельского хозяйства.
По случаю 32-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан и «Дня работников сельского хозяйства», как и во всех регионах, в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии были организованы духовно-просветительские мероприятия.
На мероприятии, посвященном 32-й годовщине Конституции Республики Узбекистан и «Дню работников сельского хозяйства», ректор университета, профессор Худайназар Юнусов поздравил всех с праздником, отметив, что реформы, реализуемые в нашей стране на основе новой редакции Конституции, направлены на интересы человека, и что как на высшее учебное заведение, готовящее квалифицированных специалистов для животноводческой отрасли сельского хозяйства, на ученых, научных сотрудниках и студентах университета лежит огромная ответственность.
Он также зачитал праздничное поздравление председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан Бахрома Норкабилова коллективу университета по случаю 32-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан и Дня работников сельского хозяйства.
В ходе мероприятия за вклад и плодотворную работу в организации качественного образовательного процесса в области сельского хозяйства, ветеринарии, животноводства и биотехнологий, становлении студентов и молодежи как всесторонне развитых личностей группа сотрудников и преподавателей были награждены нагрудным знаком «Подвижник ветеринарии Республики Узбекистан», Почетной грамотой Председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства, Почетной грамотой ректора университета и памятными подарками.