“SOG‘LOM AYOL - SOG‘LOM JAMIYAT POYDEVORI”
SamDVMCHBUda universitet Xotin-qizlar Maslahat Kengashi va Sport klubi tashabbusi bilan 1-mart Zulfiyaxonim tavalludining 110 yilligi hamda 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan universitet xotin-qizlari o‘rtasida shu shior ostida sportning shaxmat-shashka, stol tennisi va voleybol turlaridan sport musobaqalari tashkil etildi
Tadbirda ishtirok etgan Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor A.Gapparov va O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor A.Elmurodovlar o‘tkazilayotgan sport tadbiri xotin-qizlar o‘rtasida do‘stlik, hamjihatlik kayfiyatini ulashish barobarida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga qaratilganini ta’kidladi. Qatnashchilarga omad tilab, bahor ayyomlari – 8-mart  - Xalqaro Xotin-qizlar kuni bilan muborakbod etishdi.

At SSUV, on the initiative of the Women's Advisory Council and the Sports Club of the university, sports competitions in chess-checkers, table tennis and volleyball were organized among the university women under the slogan "On March 1, the 110th anniversary of the birth of Zulfiyakhanim and March 8 - International Women's Day".
The First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs A.Gapparov and Vice-Rector for Academic Affairs A.Elmurodov, who participated in the event, noted that the sports event is aimed at promoting friendship and solidarity among women, as well as promoting a healthy lifestyle. They wished the participants good luck and congratulated them on the spring days - March 8 - International Women's Day.