"YASHIL MAKON" UMUMMILLIY LOYIHASI DOIRASIDA AMALGA OSHIRILAYOTGAN KO’KALAMZORLASHTIRISH VA OBODONLASHTIRISH ISHLARI DAVOM ETMOQDA.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ko’kalamzorlashtirish va obodonlashtirish ishlari davom etmoqda.
Joriy yilning 1-aprel sanasida Iqtisodiyot fakulteti yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari B.Turopov boshchiligida professor-o‘qituvchilar va koʻngilli talaba-yoshlar faol ishtirok etib,  Oqdaryo tumanida joylashgan universitet o'quv tajriba uchastkasida 150 tupdan ziyоd Kaliforniya terak  ko‘chatlarini ekib, hudud obodonligi va ko‘kalamlashishiga o‘z hissalarini qo‘shishmoqda.

Greening and landscaping work continues as part of the nationwide "Green Space" project.
Greening and landscaping work continues at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology within the framework of the national project "Green Space".
On April 1 of this year, under the leadership of the Deputy Dean for Youth Affairs of the Faculty of Economics B.Turopov, professors, teachers and volunteer students actively participated in planting more than 150 California poplar seedlings at the university's experimental plot in the Akdaryo district, contributing to the improvement and greening of the area.