"YASHIL MAKON" UMUMMILLIY LOYIHASI DOIRASIDA AMALGA OSHIRILAYOTGAN KO’KALAMZORLASHTIRISH VA OBODONLASHTIRISH ISHLARI DAVOM ETMOQDA.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ko’kalamzorlashtirish va obodonlashtirish ishlari davom etmoqda.
Joriy yilning 1-aprel sanasida Iqtisodiyot fakulteti yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari B.Turopov boshchiligida professor-o‘qituvchilar va koʻngilli talaba-yoshlar faol ishtirok etib,  Oqdaryo tumanida joylashgan universitet o'quv tajriba uchastkasida 150 tupdan ziyоd Kaliforniya terak  ko‘chatlarini ekib, hudud obodonligi va ko‘kalamlashishiga o‘z hissalarini qo‘shishmoqda.

Продолжаются работы по озеленению и благоустройству в рамках общенационального проекта «Зеленая зона».
Продолжаются работы по озеленению и благоустройству территории Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий в рамках общереспубликанского проекта «Зеленая зона».
1 апреля текущего года под руководством заместителя декана по работе с молодежью экономического факультета Б.Туропова профессора, преподаватели и студенты-волонтеры приняли активное участие в посадке более 150 саженцев калифорнийского тополя на опытном участке университета в районе Акдарьинка, внеся свой вклад в благоустройство и озеленение территории.