Belarus Respublikasi Vitebsk davlat “Hurmat belgisi” veterinariya meditsinasi Akademiyasi rektori, dotsent Gorlova Olga Sergeyevna hamda Ma’naviy-tarbiyaviy ishlar bo‘yicha prorektor, dotsent Fedotov Dmitriy Nikolayevich Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti bitiruvchi kurs talabalari va professor-oʻqituvchilar bilan uchrashishdi.
Uchrashuvda talabalar oʻz qiziqtirgan sohalari boʻyicha savollar berishdi va ijobiy javob olishdi. Kelajakda hamkorligimiz yanada mustahkam boʻlishi uchun ikkala universitet oʻrtasida shartnoma imzolandi. Shartnomaga muvofiq talabalar 2025-2026-oʻquv yilida 2+2 Qoʻshma ta’lim dasturi orqali “Veterinariya meditsinasi” ta’lim yoʻnalishida oʻqishni davom ettirishlari mumkin.
Belarus Respublikasi Vitebsk davlat “Hurmat belgisi” veterinariya meditsinasi Akademiyasi rektori, dotsent Gorlova Olga Sergeyevna hamda Ma’naviy-tarbiyaviy ishlar bo‘yicha prorektor, dotsent Fedotov Dmitriy Nikolayevich Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif doirasida mehmonlar universitet rektori, professor X.B.Yunusov bilan hamkorlik aloqalarni kuchaytirish, akademik almashinuvi dasturini yoʻlga qoʻyish haqida muzokaralar oʻtkazdi.

Ректор Витебской ордена «Знак Почета» государственной академии ветеринарной медицины Республики Беларусь, доцент Горлова Ольга Сергеевна
Ректор Витебской ордена «Знак Почета» государственной академии ветеринарной медицины Республики Беларусь, доцент Ольга Сергеевна Горлова и проректор по духовно-просветительской работе, доцент Дмитрий Николаевич Федотов встретились с аспирантами и преподавателями Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.
На встрече студенты задавали вопросы по интересующим их темам и получили положительные ответы. Между двумя университетами было подписано соглашение об укреплении нашего сотрудничества в будущем. Согласно соглашению, студенты смогут продолжить обучение по направлению «Ветеринарная медицина» по совместной образовательной программе 2+2 в 2025-2026 учебном году.
Ректор Витебской ордена «Знак Почета» государственной академии ветеринарной медицины Республики Беларусь, доцент Горлова Ольга Сергеевна и проректор по духовно-просветительской работе, доцент Федотов Дмитрий Николаевич посетили Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.
В рамках визита гости провели переговоры с ректором университета профессором Х.Б. Юнусов об укреплении сотрудничества и создании программы академического обмена.