SAMARQAND DAVLAT VETERINARIYA MEDITSINASI, CHORVACHILIK VA BIOTEXNOLOGIYALAR UNIVERSITETIDA "OCHIQ ESHIKLAR" KUNI BOʻLIB OʻTDI.
Ushbu tadbir universitetning Biotexnologiya fakulteti "Biologiya, ekologiya va dorivor oʻsimliklar" hamda "Biotexnologiya" kafedrasi professor-oʻqituvchilari boshchiligida, universitet Akademik litseyi tabiiy fanlar yoʻnalishidagi 50 nafar bitiruvchi oʻquvchilar tashrif buyurdi.
Tadbir davomida oʻquvchilar universitet faoliyati, taʼlim yoʻnalishlari hamda ilmiy faoliyatlari, Xalqaro hamkorlik va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Biologiya, mikrobiologiya, kimyo hamda biotexnologiya laboratoriyalari va ulardan foydalanish usullari haqida batafsil maʼlumotlar berildi.
Soʻngra, dala oʻquv tajriba maydonlari va mazkur maydonda yetishtirilayotgan 30 dan ortiq tabiiy dorivor oʻsimliklarning  tabobatdagi oʻrni haqida soʻz yurutildi.

An "Open Doors" Day was held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology.
• An "Open Doors" Day was held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology.
This event was attended by 50 graduating students of the University's Academic Lyceum, led by professors and teachers of the Department of "Biology, Ecology and Medicinal Plants" and "Biotechnology" of the Faculty of Biotechnology.
During the event, the students got acquainted with the activities of the university, educational areas and scientific activities, international cooperation and the conditions created for students. Detailed information was provided about the biology, microbiology, chemistry and biotechnology laboratories and methods of their use.
Then, the field training experimental sites and the role of more than 30 natural medicinal plants grown in these areas in medicine were discussed.