SAMARQAND DAVLAT VETERINARIYA MEDITSINASI, CHORVACHILIK VA BIOTEXNOLOGIYALAR UNIVERSITETIDA "OCHIQ ESHIKLAR" KUNI BOʻLIB OʻTDI.
Ushbu tadbir universitetning Biotexnologiya fakulteti "Biologiya, ekologiya va dorivor oʻsimliklar" hamda "Biotexnologiya" kafedrasi professor-oʻqituvchilari boshchiligida, universitet Akademik litseyi tabiiy fanlar yoʻnalishidagi 50 nafar bitiruvchi oʻquvchilar tashrif buyurdi.
Tadbir davomida oʻquvchilar universitet faoliyati, taʼlim yoʻnalishlari hamda ilmiy faoliyatlari, Xalqaro hamkorlik va talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Biologiya, mikrobiologiya, kimyo hamda biotexnologiya laboratoriyalari va ulardan foydalanish usullari haqida batafsil maʼlumotlar berildi.
Soʻngra, dala oʻquv tajriba maydonlari va mazkur maydonda yetishtirilayotgan 30 dan ortiq tabiiy dorivor oʻsimliklarning  tabobatdagi oʻrni haqida soʻz yurutildi.

В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий прошел День открытых дверей.
• В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий прошел День открытых дверей.
Данное мероприятие было проведено профессорами и преподавателями кафедр «Биология, экология и лекарственные растения» и «Биотехнология» биотехнологического факультета университета, а в нем приняли участие 50 выпускников естественнонаучного отделения Академического лицея университета.
В ходе мероприятия студенты узнали о деятельности университета, образовательных программах и научной деятельности, международном сотрудничестве, а также условиях, созданных для студентов. Была предоставлена ​​подробная информация о лабораториях биологии, микробиологии, химии и биотехнологии, а также о том, как ими пользоваться.
Затем обсуждались опытные полигоны и роль в медицине более 30 природных лекарственных растений, выращиваемых на этих полигонах.