"XIZMAT ITLARIDA UCHRAYOTGAN KASALLIKLARGA TASHXIS QO'YISH VA DAVOLASHNING ZAMONAVIY USULLARI" MAVZUSIDAGI SEMINARIDA MA'RUZA BILAN QATNASHDILAR.
Universitetning "Veterinariya jarrohligi va akusherlik" kafedrasi doktoranti J.B. Yulchiyev va tayanch doktorant B.H.Zayniddinovlar O'zbekiston Respublikasi Bojxona qo'mitasining Milliy kinologiya Markazida tashkil etilgan kuch salohiyotiga ega davlat tashkilotlari kinologiya xizmati veterinariya mutaxassislari uchun "Xizmat itlarida uchrayotgan kasalliklarga tashxis qo'yish va davolashning zamonaviy usullari" mavzusidagi seminarida ma'ruza bilan qatnashdilar.
Seminarda Veterinariya va chorvachilikni rivojlanrirish qo'mitasi vakili, Toshkent shahar hamda Yangiobod tuman veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo'limi veterinariya vrachlari, Oliy ta'lim muassasalari  professor-o'qituvchilari, Kinologiya federatsiyasi prezidenti, Mudofa, Milliy gravdiya, Davlat xavsizlik xizmati va Chegara qo'shinlari va Bojxona xizmati kinologiya xizmati boshliqlari va kinologlar ishtirok etdi.

THEY PARTICIPATED IN A SEMINAR ON "MODERN METHODS OF DIAGNOSING AND TREATING DISEASES IN SERVICE DOGS" WITH A LECTURE.
Doctoral student of the Department of "Veterinary Surgery and Obstetrics" of the University J.B. Yulchiyev and supporting doctoral student B.H. Zayniddinov participated in the seminar "Modern methods of diagnosis and treatment of diseases in service dogs" for veterinary specialists of the canine service of state organizations with the power of force, organized at the National Cynology Center of the Customs Committee of the Republic of Uzbekistan.
The seminar was attended by representatives of the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Livestock, veterinarians of the Department of Veterinary Medicine and Livestock Development of Tashkent city and Yangiabad district, professors and teachers of higher educational institutions, the President of the Cynology Federation, heads of the canine service of the Ministry of Defense, National Guard, State Security Service and Border Troops and the Customs Service, and canine experts.