QISHLOQ XO'JALIGI - O'ZBEKISTON IQTISODIYOTI UCHUN O'SISH NUQTASI!
SamDVMCHBUniversitetining professor- o’qituvchilari G’.Obruyev, G.Otayarova, Z.Mo’minova, Sh.Xudayberdiyevalar tamonidan joriy yilning 21-23-aprel kunlari mahallada ilmiy asoslangan holda qishloq xo’jaligi (tomorqa, chorva mollari, o’simliklar karantini) yo’nalishida uslubiy ko’maklashish  hamda aholi o’rtasida o’quv mashg’ulot Master klasslarni olib borish maqsadida Samarqand viloyati Pastdarg'om tumanining bir qator mahalla va qishloqlarida bo'ldilar hamda aholi tomorqalarida bo'lib kerakli tavsiyalar berilib, ilmiy yo'l-yo'riqlar ko'rsatildi.
Jumladan Xoncharbog', To'rttom, Temurxo'ja, To'qboy MFY raislari rahbarligida aholisining tomorqaga ishlov berish jarayonlari taqsinga sazovor!

СЕЛЬСКОЕ ХОЗЯЙСТВО – ТОЧКА РОСТА ЭКОНОМИКИ УЗБЕКИСТАНА!
21-23 апреля текущего года профессора и преподаватели СамГУВМЖБ университета Г.Обруев, Г.Отаярова, З.Моминова, Ш.Худайбердиева посетили ряд махаллей и сел Пастдаргамского района Самаркандской области с целью оказания методической помощи по направлению сельского хозяйства (фермерское хозяйство, животноводство, карантин растений) и проведения обучающих мастер-классов среди населения на научно обоснованной основе. Они посетили домохозяйства населения и дали необходимые рекомендации и научные указания.
В частности, под руководством председателей сельских самоуправляющихся единиц Хончарбог, Торттом, Темурходжа, Токбой процессы обработки приусадебных участков населения достойны похвалы!