“Korrupsiyaga qarshi kurashish hammamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti talabalari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish hammamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Oʻzbekiston Respublikasi  Prezidentining 2017-yil 3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonunining qabul qilinishi va uning mazmun-mohiyati, Oʻzbekiston Respublikasi 08.08.2022-yildagi “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi Qonuniga asosan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha qo‘yilgan tartib-tamoyillar bilan tanishtirdi.
Ta’kidlash joizki, korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida korrupsiya ko‘rinishlarining oqibati bilan emas, balki sabab va shart-sharoitlarini bartaraf etishni amaliyotga tatbiq etishni taqozo qilmoqda.

Состоялся круглый стол на тему «Борьба с коррупцией — наш долг».
Кафедра комплаенс-контроля и противодействия коррупции СамГУВМЖБ провела круглый стол на тему «Борьба с коррупцией – долг каждого» с участием студентов факультета ветеринарной диагностики и безопасности пищевых продуктов.
В ходе круглого стола были рассмотрены вопросы принятия Закона Президента Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» от 3 января 2017 года и его содержание, а также принципы порядка предупреждения коррупции, установленные в соответствии с Законом Республики Узбекистан «О государственной гражданской службе» от 8 августа 2022 года.
Стоит отметить, что борьба с коррупцией требует реализации практических мер по устранению причин и условий коррупции, а не последствий ее проявлений.