“Korrupsiyaga qarshi kurashish hammamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti talabalari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish hammamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Oʻzbekiston Respublikasi  Prezidentining 2017-yil 3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonunining qabul qilinishi va uning mazmun-mohiyati, Oʻzbekiston Respublikasi 08.08.2022-yildagi “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi Qonuniga asosan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha qo‘yilgan tartib-tamoyillar bilan tanishtirdi.
Ta’kidlash joizki, korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida korrupsiya ko‘rinishlarining oqibati bilan emas, balki sabab va shart-sharoitlarini bartaraf etishni amaliyotga tatbiq etishni taqozo qilmoqda.

The Department of Management of the Compliance Control System of the SamSUVMLB Anti-Corruption Department held a roundtable discussion on the topic “Fighting Corruption is the Duty of All of Us” with the participation of students of the Faculty of Veterinary Diagnostics and Food Safety.
The roundtable discussion introduced the adoption of the Law of the President of the Republic of Uzbekistan “On Combating Corruption” dated January 3, 2017 and its content, as well as the principles of the procedure for preventing corruption established in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan “On State Civil Service” dated August 8, 2022.
It is worth noting that in the field of combating corruption, it is necessary to eliminate the causes and conditions of corruption, rather than the consequences.