SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan bahorgi semestr uchun rejalashtirilgan fanlardan yakuniy nazorat imtihonlar vaqtida korrupsion holatlarni oldini olish bo'yicha profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Tadbir davomida Zooinjeneriya va MQITi fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari G‘.Jabborov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi boshlig‘i F.Turayev, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i B.Kuldashevlar o‘tqazilayotgan  prafilaktik tadbirlar imtihon olish jarayonlarining shaffofligini ta’minlash, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik asosiy maqsad qilib olinganligi aytib o‘tildi.
Tadbir yakunida yig‘ilish qatnashchilari ya’ni talabalarimiz o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollar yuzasidan to‘liq javob oldilar.

Цель — обеспечить прозрачность во время выпускных экзаменов.
Отделом управления системы «Комплаенс-контроль» противодействия коррупции СамГУВМЖБ проведено профилактическое мероприятие по предупреждению фактов коррупции в ходе проведения итоговых экзаменов по предметам, запланированным на весенний семестр.
В ходе мероприятия заместитель декана по учебной работе факультета зооинженерии и МКИТИ Г.Джаббаров, начальник отдела управления системой антикоррупционного «комплаенс-контроля» Ф.Тураев и начальник отдела контроля качества образования Б.Кулдашев отметили, что основной целью реализуемых профилактических мер является обеспечение прозрачности процессов проведения экзаменов и недопущение конфликта интересов.
В конце мероприятия участники встречи, то есть наши студенты, получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.