SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan bahorgi semestr uchun rejalashtirilgan fanlardan yakuniy nazorat imtihonlar vaqtida korrupsion holatlarni oldini olish bo'yicha profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Tadbir davomida Zooinjeneriya va MQITi fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari G‘.Jabborov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi boshlig‘i F.Turayev, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i B.Kuldashevlar o‘tqazilayotgan  prafilaktik tadbirlar imtihon olish jarayonlarining shaffofligini ta’minlash, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik asosiy maqsad qilib olinganligi aytib o‘tildi.
Tadbir yakunida yig‘ilish qatnashchilari ya’ni talabalarimiz o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollar yuzasidan to‘liq javob oldilar.

The Department of Anti-Corruption "Compliance Control" System Management of SamSUVMLB held a preventive event to prevent corruption during the final exams in subjects planned for the spring semester.
During the event, the Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty of Zooengineering and MQITi G. Jabborov, Head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" System Management F. Turayev, Head of the Department of Education Quality Control B. Kuldashev noted that the main goal of the preventive measures being taken is to ensure the transparency of the examination processes and prevent conflicts of interest.
At the end of the event, the participants of the meeting, that is, our students, received full answers to all the questions they were interested in.