SAMDVMCHBUDA SPORT SINOVLARI QIZG‘IN DAVOM ETMOQDA!
“Sport oyligi” doirasida talaba-yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini keng yoyish va ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida 8-maydan boshlab mamlakatimiz OTMlarida “Jismoniy tayyorgarlik darajasi” sport sinovlariga rasman start berilgan edi.
Shu munosabat bilan "Sportchi- yurt himoyachisi" shiori ostida bugun, SamDVMCHBU talabalari belgilangan jismoniy mashqlar asosida o‘zlarining tayyorgarlik darajalarini sinab ko‘rishdi.
Dasturdan joyidan uzunlikka sakrash, stol tennisi, arg‘amchida sakrash, "otjimaniya", tosh ko'tarish, shaxmat, arqon tortish kabi jismoniy mashqlar o‘rin oldi.
-Tadbirning asosiy maqsadi, albatta, yurt himoyachisi sifatida, yoshlarni sportga jalb qilish va ularning sog‘lom bo‘lishini ta'minlashdir, -deya talabalarga omad tiladi tadbirda ishtirok etgan universitet rektori X. Yunusov.

SPORTS TRIALS ARE IN FULL SWING AT SAMSUVMLB!
As part of the "Sports Month", in order to widely promote a healthy lifestyle among students and increase their physical activity, the "Physical Fitness Level" sports tests were officially launched in our country's universities from May 8.
In this regard, under the slogan "Athlete - Defender of the Fatherland", today, students of SamDVMCHBU tested their fitness level based on the prescribed physical exercises.
The program included physical exercises such as long jump, table tennis, skipping rope, "otjimania", rock climbing, chess, and tug-of-war.
-The main goal of the event, of course, is to attract young people to sports and ensure their health as defenders of the fatherland, - said the university rector Kh. Yunusov, who attended the event, and wished the students good luck.