“ZAMONAVIY QISHLOQ XO‘JALIGI HAMKORLIK” FORUMI
Universitetimiz professor-o‘qituvchilari va tadqiqotchilari Samarqand shahrida, “Boqiy shahar” majmuasidagi Conference Hallda bo‘lib o‘tayotgan O‘zbekiston – Xitoy ikkinchi xududlararo “Zamonaviy qishloq xo‘jaligi hamkorlik” forumida ishtirok etishdi.
Forum doirasida ikki davlat o‘rtasida qishloq xo‘jaligi sohasidagi ilmiy-tadqiqot, innovatsion texnologiyalar va ta’lim yo‘nalishlarida hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Tadbir xalqaro tajriba almashinuvi, yangi loyihalar asosida o‘zaro hamkorlikni kuchaytirish, zamonaviy yondashuvlar asosida qishloq xo‘jaligi tarmog‘ini rivojlantirishga xizmat qiladi.

FORUM "MODERN AGRICULTURAL COOPERATION"
Professors, teachers and researchers of our university participated in the second Uzbekistan-China interregional forum "Modern Agricultural Cooperation", which is being held in the Conference Hall of the "Immortal City" complex in Samarkand.
Within the framework of the forum, issues of expanding cooperation between the two countries in the fields of agricultural research, innovative technologies and education were discussed.
The event serves to exchange international experience, strengthen cooperation on the basis of new projects, and develop the agricultural sector based on modern approaches.