“ZAMONAVIY QISHLOQ XO‘JALIGI HAMKORLIK” FORUMI
Universitetimiz professor-o‘qituvchilari va tadqiqotchilari Samarqand shahrida, “Boqiy shahar” majmuasidagi Conference Hallda bo‘lib o‘tayotgan O‘zbekiston – Xitoy ikkinchi xududlararo “Zamonaviy qishloq xo‘jaligi hamkorlik” forumida ishtirok etishdi.
Forum doirasida ikki davlat o‘rtasida qishloq xo‘jaligi sohasidagi ilmiy-tadqiqot, innovatsion texnologiyalar va ta’lim yo‘nalishlarida hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Tadbir xalqaro tajriba almashinuvi, yangi loyihalar asosida o‘zaro hamkorlikni kuchaytirish, zamonaviy yondashuvlar asosida qishloq xo‘jaligi tarmog‘ini rivojlantirishga xizmat qiladi.

Форум «Современная сельскохозяйственная кооперация»
Профессора, преподаватели и научные сотрудники нашего университета приняли участие во втором Узбекско-Китайском межрегиональном форуме «Современная сельскохозяйственная кооперация», который проходит в конференц-зале комплекса «Бессмертный город» в Самарканде.
На форуме обсуждались вопросы расширения сотрудничества двух стран в сфере сельскохозяйственных исследований, инновационных технологий и образования.
Мероприятие будет способствовать обмену международным опытом, укреплению сотрудничества на основе новых проектов, развитию аграрного сектора на основе современных подходов.