QISHLOQ XO‘JALIGI VAZIRLIGINING MAXSUS STIPENDIYA DASTURI ASOSIDA OʻQISHNI XOHLOVCHILAR UCHUN GRANT TANLOVINI E’LON QILADI.
Qishloq xo‘jaligi vazirligi va Italiyaning Tusha universiteti (Tuscia University) o‘rtasida imzolangan hamkorlik shartnomasiga asosan Italiyaning Tusha universiteti (Tuscia University)da magistratura bosqichida Qishloq xo‘jaligi vazirligining maxsus stipendiya dasturi asosida oʻqishni xohlovchilar uchun grant tanlovini e’lon qiladi.
Tanlov uch bosqichda bo‘lib:
- birinchi bosqichda talabgor mazkur havola orqali ariza to‘ldiradi *(talabgorlar Qishloq xo‘jaligi vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari yoki bitiruvchi bosqich talaballari bo‘lishi zarur).
- ikkinchi bosqichda nizom talablariga javob bergan talabalar  (ta'lim yo‘nalishiga qarab) bir ta’lim dasturi dekani tomonidan suhbat qilinadi va suhbat natijasiga ko‘ra universitetga qabul qilinadi.
- uchinchi bosqichda universitetga qabul qilingan nomzodlar vazirlik stipendiyasi uchun quyidagi hujjatlarni topshiradi:
a) amaldagi xorijga chiqish pasporti;
b) bakalavr diplomi *(agar talabgor so‘nggi bosqich talabasi bo‘lsa, bakalavr darajasini 2025-yil 31-iyulga qadar olishi to‘g‘risida ingliz tilida ma’lumotnoma);
d) Davlat imtihoni natijalari ko‘rsatilgan diplom ilovasi (yoki ma’lumotnoma – Reyting daftar tarjimasi) va baholash tizimi haqida ma’lumotnoma;
e) B2 darajadagi ingliz tili sertifikati (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) yoki to‘liq ingliz tilida o‘qitiladigan bakalavr dasturida qatnashganligini tasdiqlovchi hujjat;
f) ingliz tilida yozilgan ma’lumotnoma (CV);
g) Qiziqishlari haqida (Motivatsiya xati) insho;
h) O‘qishga qabul qilinganlik xati (acceptance letter – ikkinchi bosqichdan muvafaqqiyatli o‘tgan nomzodlarga beriladi).

Министерство сельского хозяйства объявляет конкурс грантов для желающих обучаться по специальной стипендиальной программе.
На основании соглашения о сотрудничестве, подписанного между Министерством сельского хозяйства и итальянским Университетом Тушиа, Министерство сельского хозяйства объявляет конкурс грантов для желающих обучаться в магистратуре итальянского Университета Тушиа в рамках специальной стипендиальной программы Министерства сельского хозяйства.
Конкурс будет проходить в три этапа:
- на первом этапе заявитель заполняет заявку по данной ссылке *(заявители должны быть выпускниками или аспирантами высшего учебного заведения, входящего в систему Минсельхоза).
- на втором этапе студенты, соответствующие требованиям положения (в зависимости от направления подготовки), проходят собеседование с деканом образовательной программы и по результатам собеседования зачисляются в вуз.
- Кандидаты, зачисленные в университет на третьем этапе, представляют следующие документы на министерскую стипендию:
а) действительный паспорт для выезда за границу;
б) Степень бакалавра *(если абитуриент является студентом последнего курса, справка на английском языке о том, что абитуриент получит степень бакалавра до 31 июля 2025 года);
г) приложение к диплому (или сертификат - перевод зачетной книжки) с указанием результатов государственного экзамена и справку о системе оценки;
д) сертификат по английскому языку на уровне B2 (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) или документ, подтверждающий участие в программе бакалавриата, преподавание которой полностью на английском языке;