QISHLOQ XO‘JALIGI VAZIRLIGINING MAXSUS STIPENDIYA DASTURI ASOSIDA OʻQISHNI XOHLOVCHILAR UCHUN GRANT TANLOVINI E’LON QILADI.
Qishloq xo‘jaligi vazirligi va Italiyaning Tusha universiteti (Tuscia University) o‘rtasida imzolangan hamkorlik shartnomasiga asosan Italiyaning Tusha universiteti (Tuscia University)da magistratura bosqichida Qishloq xo‘jaligi vazirligining maxsus stipendiya dasturi asosida oʻqishni xohlovchilar uchun grant tanlovini e’lon qiladi.
Tanlov uch bosqichda bo‘lib:
- birinchi bosqichda talabgor mazkur havola orqali ariza to‘ldiradi *(talabgorlar Qishloq xo‘jaligi vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari yoki bitiruvchi bosqich talaballari bo‘lishi zarur).
- ikkinchi bosqichda nizom talablariga javob bergan talabalar  (ta'lim yo‘nalishiga qarab) bir ta’lim dasturi dekani tomonidan suhbat qilinadi va suhbat natijasiga ko‘ra universitetga qabul qilinadi.
- uchinchi bosqichda universitetga qabul qilingan nomzodlar vazirlik stipendiyasi uchun quyidagi hujjatlarni topshiradi:
a) amaldagi xorijga chiqish pasporti;
b) bakalavr diplomi *(agar talabgor so‘nggi bosqich talabasi bo‘lsa, bakalavr darajasini 2025-yil 31-iyulga qadar olishi to‘g‘risida ingliz tilida ma’lumotnoma);
d) Davlat imtihoni natijalari ko‘rsatilgan diplom ilovasi (yoki ma’lumotnoma – Reyting daftar tarjimasi) va baholash tizimi haqida ma’lumotnoma;
e) B2 darajadagi ingliz tili sertifikati (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) yoki to‘liq ingliz tilida o‘qitiladigan bakalavr dasturida qatnashganligini tasdiqlovchi hujjat;
f) ingliz tilida yozilgan ma’lumotnoma (CV);
g) Qiziqishlari haqida (Motivatsiya xati) insho;
h) O‘qishga qabul qilinganlik xati (acceptance letter – ikkinchi bosqichdan muvafaqqiyatli o‘tgan nomzodlarga beriladi).

The Ministry of Agriculture announces a grant competition for those wishing to study under a special scholarship program.
• The Ministry of Agriculture announces a grant competition for those wishing to study under a special scholarship program.
In accordance with the cooperation agreement signed between the Ministry of Agriculture and the Italian University of Tuscia, the Ministry of Agriculture announces a scholarship competition for those wishing to study at the master's level at the Italian University of Tuscia under the special scholarship program of the Ministry of Agriculture.
The competition consists of three stages:
- in the first stage, the applicant fills out an application through this link *(applicants must be graduates or graduate students of a higher education institution within the system of the Ministry of Agriculture).
- in the second stage, students who meet the requirements of the regulations (depending on the field of study) are interviewed by the dean of one of the educational programs and are admitted to the university based on the results of the interview.
- in the third stage, candidates admitted to the university submit the following documents for the ministerial scholarship:
a) a valid passport for traveling abroad;
b) Bachelor's degree *(if the applicant is a final year student, a certificate in English stating that the bachelor's degree will be obtained by July 31, 2025);
d) Diploma supplement with the results of the state exam (or certificate - translation of the Rating Booklet) and a certificate of the assessment system;
e) English language certificate at level B2 (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) or a document confirming participation in a bachelor's program taught entirely in English;
f) Curriculum vitae (CV) written in English;
g) Essay about interests (Motivation Letter);
h) Letter of acceptance (acceptance letter - issued to candidates who successfully pass the second stage).