ISTIQBOLLI KADRLAR – ERTAMIZ KELAJAGI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining 32 nafar rahbarlik va liderlik qobilyatiga ega boʻlgan iqtidorli bitiruvchi yoshlari Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy-kadrlar guruhi rahbari B. Rahmatullayev ishtirokida oʻtkazilgan davra suhbatida Samarqand viloyat hokimligining istiqbolli kadrlar zaxirasiga tanlab olindi.
- Uchrashuvdan koʻzlangan asosiy maqsad oʻz yoʻnalishida kuchli bilim va salohiyatga ega boʻlgan bitiruvchilarni ish bilan taʼminlash, ularni davlat boshqaruvining turli sohalarida faoliyat olib borishga jalb qilishdan iborat, - dedi tadbirni kirish soʻzi bilan ochib bergan universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov.
Uchrashuvda Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy-kadrlar guruhi rahbari Bekzod Rahmatullayev yetuk salohiyatga ega boʻlgan sifatli kadrlarni yetishtirish davrning asosiy talabi ekanligini taʼkidlab, bugungi zamon talabiga javob beradigan, chuqur bilim va salohiyat egasi boʻlgan mutaxassislarni tayyorlash mamlakat iqtisodiy-ijtimoiy taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshish, iqtisodiyot va xalq xoʻjaligi tarmoqlarini jahon standartlari asosida rivojlantirishda muhim ekanligini takidlab oʻtdi.
Shuningdek, B.Rahmatullayev keyingi yillarda bilimli yoshlar orasidan viloyat hokimligining istiqbolli kadrlar zaxirasi shakllantirilib, 2020-yilda 331 nafar iqtidorli bitiruvchi istiqbolli kadrlar zaxirasiga olingan bo‘lsa, 2024-yilda 542 nafar bitiruvchi zaxiraga olingani, ayni paytda viloyatda 2356 nafar zaxiradagi istiqbolli yoshlar borligini ta’kidladi.
Uchrashuvda Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy kadrlar guruhi rahbari Bekzod Rahmatullayev har bir iqtidorli talaba bilan alohida suhbatlashdi. Ularning takliflari, kelgusidagi rejalari bilan qiziqib, tegishli koʻrsatma va takliflarini berdi.

PROMISING STAFF – OUR FUTURE OF TOMORROW
32 talented graduates of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology with leadership and management skills were selected for the promising personnel reserve of the Samarkand regional administration at a roundtable discussion held with the participation of B. Rahmatullayev, head of the organizational and personnel group of the Samarkand regional administration.
- The main goal of the meeting is to provide employment to graduates with strong knowledge and potential in their field, and to attract them to work in various areas of public administration, - said the rector of the university, Professor Khudaynazar Yunusov, who opened the event with an introductory speech.
At the meeting, the head of the organizational and personnel group of the Samarkand regional khokimiyat, Bekzod Rahmatullayev, emphasized that the training of high-quality personnel with mature potential is the main requirement of the time, and emphasized that the training of specialists who meet the requirements of today, possess deep knowledge and potential, is important for making a worthy contribution to the economic and social development of the country, and for developing the economy and sectors of the national economy based on world standards.
B. Rahmatullayev also noted that in recent years, a promising personnel reserve of the regional khokimiyat has been formed from among educated young people, and in 2020, 331 talented graduates were included in the promising personnel reserve, and in 2024, 542 graduates were included in the reserve, and currently there are 2,356 promising young people in the reserve in the region.
At the meeting, the head of the organizational and personnel group of the Samarkand regional khokimiyat, Bekzod Rahmatullayev, spoke separately with each talented student. He was interested in their suggestions and future plans, and gave appropriate instructions and suggestions.