ISTIQBOLLI KADRLAR – ERTAMIZ KELAJAGI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining 32 nafar rahbarlik va liderlik qobilyatiga ega boʻlgan iqtidorli bitiruvchi yoshlari Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy-kadrlar guruhi rahbari B. Rahmatullayev ishtirokida oʻtkazilgan davra suhbatida Samarqand viloyat hokimligining istiqbolli kadrlar zaxirasiga tanlab olindi.
- Uchrashuvdan koʻzlangan asosiy maqsad oʻz yoʻnalishida kuchli bilim va salohiyatga ega boʻlgan bitiruvchilarni ish bilan taʼminlash, ularni davlat boshqaruvining turli sohalarida faoliyat olib borishga jalb qilishdan iborat, - dedi tadbirni kirish soʻzi bilan ochib bergan universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov.
Uchrashuvda Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy-kadrlar guruhi rahbari Bekzod Rahmatullayev yetuk salohiyatga ega boʻlgan sifatli kadrlarni yetishtirish davrning asosiy talabi ekanligini taʼkidlab, bugungi zamon talabiga javob beradigan, chuqur bilim va salohiyat egasi boʻlgan mutaxassislarni tayyorlash mamlakat iqtisodiy-ijtimoiy taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshish, iqtisodiyot va xalq xoʻjaligi tarmoqlarini jahon standartlari asosida rivojlantirishda muhim ekanligini takidlab oʻtdi.
Shuningdek, B.Rahmatullayev keyingi yillarda bilimli yoshlar orasidan viloyat hokimligining istiqbolli kadrlar zaxirasi shakllantirilib, 2020-yilda 331 nafar iqtidorli bitiruvchi istiqbolli kadrlar zaxirasiga olingan bo‘lsa, 2024-yilda 542 nafar bitiruvchi zaxiraga olingani, ayni paytda viloyatda 2356 nafar zaxiradagi istiqbolli yoshlar borligini ta’kidladi.
Uchrashuvda Samarqand viloyat hokimligi tashkiliy kadrlar guruhi rahbari Bekzod Rahmatullayev har bir iqtidorli talaba bilan alohida suhbatlashdi. Ularning takliflari, kelgusidagi rejalari bilan qiziqib, tegishli koʻrsatma va takliflarini berdi.

ПЕРСПЕКТИВНЫЕ ПЕРСОНАЛЫ – НАШЕ БУДУЩЕЕ ЗАВТРА
На круглом столе, проведенном с участием руководителя организационно-кадровой группы Самаркандской областной администрации Б. Рахматуллаева, были отобраны 32 талантливых выпускника Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, обладающих лидерскими и управленческими навыками, для перспективного кадрового резерва Самаркандской областной администрации.
«Главная цель встречи – трудоустройство выпускников, обладающих сильными знаниями и потенциалом в своей области, а также привлечение их к работе в различных сферах государственного управления», – отметил ректор университета, профессор Худайназар Юнусов, открывший мероприятие вступительной речью.
На совещании руководитель организационно-кадровой группы Самаркандской областной администрации Бекзод Рахматуллаев подчеркнул, что подготовка высококлассных кадров со зрелым потенциалом является главным требованием времени, и подчеркнул, что подготовка специалистов, отвечающих требованиям сегодняшнего дня, обладающих глубокими знаниями и потенциалом, важна для внесения достойного вклада в экономическое и социальное развитие страны, развития экономики и отраслей народного хозяйства на основе мировых стандартов.
Б.Рахматуллаев также отметил, что за последние годы из числа образованной молодежи сформирован перспективный кадровый резерв областного хокимията, и в 2020 году в перспективный кадровый резерв включен 331 талантливый выпускник, а в 2024 году в резерв включено 542 выпускника, и в настоящее время в резерве по области состоит 2356 перспективных молодых людей.
На встрече руководитель организационно-кадровой группы Самаркандской областной администрации Бекзод Рахматуллаев индивидуально побеседовал с каждым талантливым учеником. Он интересовался их предложениями и планами на будущее и давал соответствующие указания и предложения.