"DOLZARB 90 KUN" LOYIHASI DOIRASIDA "ZAKOVAT" INTELLEKTUAL OʻYINI BO'LIB O'TDI.
Joriy yilning 9-iyun kuni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti 601-xonada "Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida  "Zakovat" intellektual oʻyini bo'lib o'tdi.
Bunda har bir jamoadan olti nafar talabalar ishtirok etib, talabalarning mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini va ilmiy bilimlari "Zakovat klubi" rahbari U.Rahimov, D.Suvanova hamda "Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport" kafedrasi professor-o'qituvchilari tomonidan baholandi.

THE INTELLECTUAL GAME "ZAKOVAT" WAS HELD AS PART OF THE "DOLZARB 90 KUN" PROJECT.
On June 9 of this year, the intellectual game "Intelligence" was held in room 601 of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology as part of the "Dolzarb 90 Kun" project.
Six students from each team participated in it, and the students' logical thinking skills and scientific knowledge were assessed by the head of the "Intelligence Club" U. Rahimov, D. Suvanova and professors of the "Social and Human Sciences, Physical Culture and Sports" department.