NAZARIY BILIMLARINI AMALIYOT BILAN MUSTAHKAMLAYMIZ
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti  “Biologiya, ekologiya va dorivor oʻsimliklar” kafedrasi assistenti Aliyev Baxtiyor ustoz amaliyotning navbatdagi kunida  104-105 guruhlar (Ekologiya va atrof-muhit ta’lim yo’nalishi) va 108-guruh (Suv bioresurslari ta’lim yo’nalishlari) talabalariga Agroekotizmlar ekologiyasi fanidan amaliyot o’tkazish uchun Jomboy tumanidagi “Zarafshon milliy tabiat bog‘i”ga tashrif buyurdilar.
Amaliyot davomida talabalar tabiat bog‘idagi noyob va kamyob o’simlik va hayvonot dunyosi turlari bilan yaqindan tanishdilar va u yerdagi ekotizimlar faoliyatini o’rgandilar.

МЫ УКРЕПЛЯЕМ ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ЗНАНИЯ ПРАКТИКОЙ
На следующий день стажировки Алиев Бахтиёр, доцент кафедры «Биология, экология и лекарственные растения» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, посетил «Зерафшанский национальный природный парк» в Джомбайском районе для проведения стажировки по предмету «Экология агроэкосистем» для студентов групп 104-105 (Экология и экологическое образование) и группы 108 (Образование водных биоресурсов).
В ходе стажировки студенты близко познакомились с уникальными и редкими видами растений и животных природного парка, а также изучили функционирование его экосистем.