HURMATLI USTOZLAR, PROFESSOR-O‘QITUVCHI, MURABBIYLAR!
1-oktabr – jamiyat taraqqiyotida o‘qituvchi va murabbiylarning o‘rni qanchalik muhim ekani tarannum etiladigan ezgulik bayramidir. O‘zbekistonda bu kunda o‘z hayotini kelajak avlodni o‘qitish va tarbiyalashga bag‘ishlagan Siz aziz ustozlarga hurmat va minnatdorlik bildiramiz va o'zgacha nishonlaymiz.
Sizlar millat kelajagini shakllantiruvchi yetakchilarsiz – bilim berish bilan bir qatorda yoshlarning fikri, dunyoqarashini o‘zgartirib, millat xarakteriga ta’sir ko‘rsatish kuchiga egasiz. Sizlar farzandlarimiz va nabiralarimizning intiluvchan, yaratuvchan, yangiliklarga tashna, adolatparvar insonlar bo‘lib yetishishlariga sababchisizlar.
Prezidentimizning “Biz mamlakatimizda yangi islohotlarni boshlagan birinchi kunlardan e’tiboran ana shu og‘riqli masalani hal etishga – o‘qituvchilarni, bolalar va ayollarni majburiy mehnatdan xalos qilishga kirishdik. Qat’iy iroda va intilish bilan bu noxush holatlar bugun tarixga aylandi” degan gaplari o‘qituvchilarimiz yaqin-yaqinda ham kasb bayramlarini changga botib, paxtazorda o‘tkazishlari xayolimizdan o‘tadi.
Aziz o‘qituvchilar, professional ta’lim sohasi vakillari!
O‘qituvchi va murabbiylar bayrami munosabati bilan Sizlarning kelajak avlodlar tarbiyasi va ta’lim-tarbiyasi yo‘lidagi mashaqqatli mehnatingizga ulkan muvaffaqiyatlar tilayman! Ilmiy kashfiyotlar, yangiliklar va taraqqiyot poydevorini shakllantirishdagi sa’y-harakatlaringiz hamisha yutuqlarga boy bo‘lsin!
Mamnuniyat bilan ayta olamanki, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti har bir professor-o‘qituvchilarining o‘z uslubi va dars o‘tish metodikasi va boshqa jihatlari mavjud, albatta. Ular ilmiy faoliyat bilan birgalikda mamlakatimiz iqtisodiyoti, qishloq xo‘jaligi, veterinariya, chorvachilik va biotexnologiya sohalari uchun malakali va raqobatbardosh kadrlar tayyorlashdek muqaddas vazifani chin ko‘ngildan ado etishmoqda.
Universitet jamoasi va shaxsan o‘z nomimdan yurtimizdagi barcha o‘qituvchi va murabbiylarni kasb bayrami bilan muborakbod etaman. Bu sharafli nomni ulug‘lab kelayotgan barcha insonlarni chin qalbimdan tabriklayman! Yuksak mas’uliyatli, mashaqqatli va sharafli mehnatingizda zafarlar, oilaviy hayotingizda esa omad yor bo‘lishini tilayman. Yoshlarning bilim va malakasini oshirishga qo‘shayotgan samarali mehnatingiz uchun tashakkur bildiraman!
Yunusov Xudaynazar Beknazarovich,

DEAR TEACHERS, PROFESSORS, COACHES!
October 1 is a holiday of kindness, which celebrates the importance of the role of teachers and mentors in the development of society. On this day in Uzbekistan, we express our respect and gratitude to you, dear teachers, who have dedicated their lives to educating and raising the future generation, and we celebrate it in a special way.
You are the leaders who shape the future of the nation - along with imparting knowledge, you have the power to change the minds and worldviews of young people and influence the character of the nation. You are the reason why our children and grandchildren grow up to be ambitious, creative, thirsty for innovation, and just people.
The words of our President, “From the first days of the new reforms in our country, we began to solve this painful problem - to free teachers, children and women from forced labor. With firm will and aspiration, these unpleasant situations have become history today,” make us think that our teachers will soon be spending their professional holidays in the dust, in the cotton fields.
Dear teachers, representatives of the professional education sector!
On the occasion of the Teachers' and Mentors' Day, I wish you great success in your hard work in the education and upbringing of future generations! May your efforts in forming the foundation of scientific discoveries, innovations and progress always be full of achievements!
I can say with pleasure that each professor and teacher of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology has his own style, teaching methodology and other aspects, of course. Together with scientific activities, they wholeheartedly fulfill the sacred task of training qualified and competitive personnel for the economy, agriculture, veterinary medicine, animal husbandry and biotechnology of our country.
On behalf of the university team and personally, I congratulate all teachers and trainers in our country on their professional holiday. I sincerely congratulate all those who glorify this honorable name! I wish you success in your highly responsible, hard and honorable work, and good luck in your family life. I thank you for your fruitful work in improving the knowledge and skills of young people!
Yunusov Khudaynazar Beknazarovich,
On behalf of the university team and personally, I congratulate all teachers and trainers in our country on their professional holiday. I sincerely congratulate all those who glorify this honorable name! I wish you victories in your highly responsible, hard and honorable work, and good luck in your family life. I thank you for your fruitful work in improving the knowledge and skills of young people!