TA'LIM, FAN VA AMALIYOT UYG'UNLIGI
Har qanday zamon va makonda ilm-fan va amaliyot integratsiyasini ta’minlash dolzarb masalalardan biri bo‘lib kelgan. Zamonaviy ta’limda esa ilmiy asoslangan yondashuvlar va amaliyotga yaqinlashish talabalarning kasbiy tayyorgarligini oshirishda muhim rol o‘ynaydi.
SamDVMCHBUda ham talabalarning nazariy bilimlarini amaliy ko‘nikmalar bilan boyitish, ularni mehnat bozoriga tayyorlash maqsadida qator tashkilotlar bilan hamkorlikda ta’lim, fan va ishlab chiqarish integratsiyasi yo‘lga qo‘yilgan.
Begun buning davomi sifatida SamDVMCHBU rektori, akademik X. Yunusov va Samarqand tumanidagi “Navobod naslli parranda” fermer xo‘jaligi rahbari X. O‘roqovlar universitet va fermer xo‘jaligi o‘rtasida malakali kadrlar tayyorlash, ilmiy-tadqiqotlar o‘tkazishda hamkorlik kelishuvi imzolashdi.

HARMONY OF EDUCATION, SCIENCE AND PRACTICE
Ensuring the integration of science and practice in any time and place has been one of the pressing issues. In modern education, scientifically based approaches and approach to practice play an important role in improving the professional training of students.
SamSUVMLB also has established the integration of education, science and production in cooperation with a number of organizations in order to enrich students' theoretical knowledge with practical skills and prepare them for the labor market.
As a continuation of this, the rector of SamSUVMLB, academician Kh. Yunusov, and the head of the “Navobod breed poultry” farm in the Samarkand district Kh. Urokov signed a cooperation agreement between the university and the farm on training qualified personnel and conducting scientific research.