Universitetimizda 5-dekabr kuni AO «Vektor-Best» kompaniyasi vakillari tashrif buyurdi. «Vektor-Best» — inson va hayvon kasalliklarini laboratoriyada aniqlash bo‘yicha texnologik yechimlar ishlab chiqaruvchi yetakchi xalqaro kompaniya bo‘lib, hozirda IFA, IHLА, PCR, biokimyo, koagulologiya va tezkor diagnostika yo‘nalishlarida 1000 dan ortiq mahsulot ishlab chiqaradi. Kompaniyaning sifat menejmenti tizimi EN ISO 13485:2016 va GOST ISO 13485-2017 standartlariga to‘liq mos keladi.
Tashrif davomida kompaniya vakillari universitet rektori, akademik Xudaynazar Yunusov bilan uchrashib, hamkorlik yo‘nalishlari, qo‘shma ilmiy-amaliy loyihalar hamda universitetimiz qoshida zamonaviy laboratoriyalar tashkil etish masalalarini muhokama qildilar.

Представители ЗАО «Вектор-Бест» посетили наш университет.
5 декабря наш университет посетили представители АО «Вектор-Бест». «Вектор-Бест» — ведущая международная компания, разрабатывающая технологические решения для лабораторной диагностики заболеваний человека и животных, выпускающая более 1000 наименований продукции в области ИФА, ИХЛА, ПЦР, биохимии, коагулологии и экспресс-диагностики. Система менеджмента качества компании полностью соответствует стандартам EN ISO 13485:2016 и ГОСТ ISO 13485-2017.
В ходе визита представители компании встретились с ректором университета, академиком Худайназаром Юнусовым, и обсудили направления сотрудничества, совместные научно-практические проекты, а также создание современных лабораторий в нашем университете.