FAO MUTAXASSISI UNIVERSITETIMIZGA TASHRIF BUYURDI
BMTning Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi tashkiloti (FAO)ning antimikrob rezistentlik bo‘yicha o‘quv dasturlarini baholash va takomillashtirish yo‘nalishidagi yetakchi mutaxassisi Kichinebatyrova Maripa universitetimizga tashrif buyurdi va universitet rektori, akademik Xudaynazar Yunusov bilan suhbat o‘tkazdi.
Tashrif davomida antimikrob rezistentlik bo‘yicha o‘quv dasturining baholash natijalari muhokama qilinib, sohadagi yangiliklar, ilg‘or tajribalar va istiqboldagi hamkorlik yo‘nalishlari yuzasidan fikr almashildi.
Mazkur uchrashuv universitetimizda veterinariya ta’limini modernizatsiya qilish, xalqaro standartlarga moslashtirish hamda ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirish yo‘lida muhim qadamlardan biridir.

Эксперт ФАО посетил наш университет.
Марипа Кичинебатырова, ведущий эксперт по оценке и совершенствованию учебных программ по антимикробной резистентности Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (ФАО), посетила наш университет и провела беседу с ректором университета, академиком Худайназаром Юнусовым.
В ходе визита были обсуждены результаты оценки учебной программы по антимикробной резистентности, а также состоялся обмен мнениями об инновациях в этой области, передовом опыте и перспективных направлениях сотрудничества.
Эта встреча является одним из важных шагов на пути к модернизации ветеринарного образования в нашем университете, его адаптации к международным стандартам и расширению научно-практического сотрудничества.