UNIVERSITETIMIZ DOTSENTI JHST FORUMIDA
Universitet dotsenti, PhD J.B.Yulchiyev Jahon hayvonlar salomatligi tashkiloti (JHST) tomonidan Fransiya davlatining Parij shahrida bo‘lib o‘tgan “Veterinariyada xududlashtirish muammosi” bo‘yicha xalqaro forumda ishtirok etdi.
Forumda JHST bosh direktori Emmanuel Souberyan xonim, Yevropa Ittifoqi, Xalqaro savdo tashkiloti va boshqa xalqaro tashkilot vakillari hamda 80 dan ortiq davlarlar delagat va mutaxassislari qatnashdilar.
Forum davomida dotsent J.B.Yulchiyev universitet rektori tomonidan taklif etilgan universitetda JHSTning “Kolaboratsiya markazi” ni ochish masalasida JHST bosh direktori o‘rinbosari B.Soumare bilan uchrashib amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar  va ularni bajarish bo‘yicha vazifalar muhokama qilindi.

ASSOCIATE PROFESSOR OF OUR UNIVERSITY AT THE JHST FORUM
Associate Professor of the University, PhD J.B. Yulchiyev participated in the international forum on “The Problem of Regionalization in Veterinary Medicine” held by the World Organization for Animal Health (OIE) in Paris, France.
The forum was attended by the Director General of OIE, Ms. Emmanuel Souberian, representatives of the European Union, the World Trade Organization and other international organizations, as well as delegates and experts from more than 80 countries.
During the forum, Associate Professor J.B. Yulchiyev met with the Deputy Director General of OIE, B. Soumare, on the issue of opening the OIE “Collaboration Center” at the university, at the invitation of the university rector, and discussed the work to be done and the tasks to be carried out.