UNIVERSITETIMIZ DOTSENTI JHST FORUMIDA
Universitet dotsenti, PhD J.B.Yulchiyev Jahon hayvonlar salomatligi tashkiloti (JHST) tomonidan Fransiya davlatining Parij shahrida bo‘lib o‘tgan “Veterinariyada xududlashtirish muammosi” bo‘yicha xalqaro forumda ishtirok etdi.
Forumda JHST bosh direktori Emmanuel Souberyan xonim, Yevropa Ittifoqi, Xalqaro savdo tashkiloti va boshqa xalqaro tashkilot vakillari hamda 80 dan ortiq davlarlar delagat va mutaxassislari qatnashdilar.
Forum davomida dotsent J.B.Yulchiyev universitet rektori tomonidan taklif etilgan universitetda JHSTning “Kolaboratsiya markazi” ni ochish masalasida JHST bosh direktori o‘rinbosari B.Soumare bilan uchrashib amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar  va ularni bajarish bo‘yicha vazifalar muhokama qilindi.

Доцент нашего университета на форуме JHST.
Доцент университета, кандидат наук Дж. Б. Юльчиев принял участие в международном форуме «Проблема регионализации в ветеринарной медицине», организованном Всемирной организацией здравоохранения животных (OIE) в Париже, Франция.
В форуме приняли участие генеральный директор OIE г-жа Эммануэль Суберян, представители Европейского союза, Всемирной торговой организации и других международных организаций, а также делегаты и эксперты из более чем 80 стран.
В ходе форума доцент Дж. Б. Юльчиев встретился с заместителем генерального директора OIE Б. Сумаре по вопросу открытия «Центра сотрудничества» OIE в университете по приглашению ректора университета и обсудил предстоящую работу и задачи.