BIZ YOSHLAR KORRUPSIYAGA YOʻQ DEYMIZ!
Joriy yilning 24-fevral kuni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti "Komplayens nazorat" tizimini boshqarish bo‘limi boshlig'i F.Turayev hamda Iqtisodiyot fakulteti dekani A.Alikulov hamkorligida fakultetning 3-bosqich 301-306-guruh talabalari o'rtasida “Biz yoshlar korrupsiyaga yoʻq deymiz” mavzusiga bag'ishlangan davra suhbati tashkil qilindi.
Maqsad - yoshlar ongida halollik va mas’uliyat tamoyillarini mustahkamlash, korrupsiyaga qarshi madaniyatni kuchaytirish.
Davra suhbatida talabalarning korrupsiyaga nisbatan qat’iy munosabati, halol mehnat va adolatning jamiyat taraqqiyotidagi o‘rni haqida mazmunli suhbatlar qilindi.Talaba-yoshlar korrupsiyaning har qanday ko‘rinishiga “yo‘q” deyishga, faol fuqarolik mas’uliyatini his qilishga chaqirildi.

МЫ, МОЛОДЕЖЬ, ГОВОРИМ НЕТ КОРРУПЦИИ!
24 февраля этого года совместно с заведующим кафедрой управления системой контроля соблюдения норм Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии Ф. Тураевым и деканом экономического факультета А. Аликуловым был организован круглый стол для студентов 3-го курса факультета, групп 301-306, на тему «Мы, молодежь, говорим нет коррупции».
Цель – укрепить в сознании молодежи принципы честности и ответственности, усилить культуру борьбы с коррупцией.
В ходе круглого стола состоялись содержательные дискуссии о твердой позиции студентов по отношению к коррупции, о роли честного труда и справедливости в развитии общества. Студентов и молодежь призвали сказать «нет» любой форме коррупции и почувствовать активную гражданскую ответственность.