8-MART BAYRAMI MUKOFOT MUBORAK
O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisining 2026-yil 2-martdagi 31-sonli buyrug‘iga asosan universitetimizning Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti Chorvachilik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi kafedrasi mudiri, dotsent Ishniyazova Shoxista Ashurovna “MO‘TABAR AYOL” ko‘krak nishoni bilan mukofotlandi.
Mazkur mukofotni SamDVMCHBUda  8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni”ga bag‘ishlangan "AYOL BAXTLI BO'LSA, JAMIYAT BAXTLIDIR" shiori ostida bo‘lib o‘tgan bayram tantanalarida universitet rektori, professor X.Yunusov tantanali ravishda topshirdi.
Ishniyazova Shoxista Ashurovnani yuksak mukofot bilan muborakbod etgan holda, kelgusi ilmiy ishlarida ham omad tilab qolamiz.

In accordance with the order of the Chairman of the Committee for Family and Women of the Republic of Uzbekistan No. 31 dated March 2, 2026, the head of the Department of Technology of Storage and Processing of Livestock Products of the Faculty ofLivestock and Technologies of our university, Associate Professor Ishniyazova Shokhista Ashurovna was awarded the “RELIABLE WOMAN” badge.
This award was solemnly presented by the rector of the university, Professor Kh. Yunusov, at the festive celebrations held at SamDVMCHBU on March 8 - “International Women's Day” under the slogan “IF A WOMAN IS HAPPY, THE SOCIETY IS HAPPY”.
We congratulate Ishniyazova Shokhista Ashurovna on the high award and wish her success in her future scientific work.