8-MART BAYRAMI MUKOFOT MUBORAK
O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisining 2026-yil 2-martdagi 31-sonli buyrug‘iga asosan universitetimizning Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti Chorvachilik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi kafedrasi mudiri, dotsent Ishniyazova Shoxista Ashurovna “MO‘TABAR AYOL” ko‘krak nishoni bilan mukofotlandi.
Mazkur mukofotni SamDVMCHBUda  8-mart – “Xalqaro xotin-qizlar kuni”ga bag‘ishlangan "AYOL BAXTLI BO'LSA, JAMIYAT BAXTLIDIR" shiori ostida bo‘lib o‘tgan bayram tantanalarida universitet rektori, professor X.Yunusov tantanali ravishda topshirdi.
Ishniyazova Shoxista Ashurovnani yuksak mukofot bilan muborakbod etgan holda, kelgusi ilmiy ishlarida ham omad tilab qolamiz.

В соответствии с распоряжением Председателя Комитета по делам семьи и женщин Республики Узбекистан № 31 от 2 марта 2026 года, заведующая кафедрой технологии хранения и переработки продуктов животноводства факультета животноводства и технологий нашего университета, доцент Ишниязова Шохиста Ашуровна, была награждена знаком отличия «Надежная женщина».
Эта награда была торжественно вручена ректором университета, профессором Х. Юнусовым, на торжественных мероприятиях, состоявшихся в СамДВМХБУ 8 марта – в «Международный женский день» под лозунгом «Если женщина счастлива, то и общество счастливо».
Поздравляем Ишниязову Шохисту Ашуровну с высокой наградой и желаем ей успехов в дальнейшей научной работе.