O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasining 2026-yil 6-martdagi  “Qo‘mita tasarrufidagi Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida respublika fan olimpiadasini tashkil qilish va o‘tkazish to‘g‘risida”gi 33-i/ch-son buyrug‘I hamda Universitet rektorining 2026-yil 16-martdagi 84-son buyrug‘iga asosan Qo‘mita tasarrufidagi oliy ta’lim muassasalari bakalavriat ta’lim bosqichi talabalari o‘rtasida tashkil etilayotgan respublika fan olimpiadasining birinchi universitet bosqichi ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda ishtirok etgan universitet rektori, professor X.Yunusov olimpiada yoshlarning bilim va intellektual salohiyatini sinovdan o‘tkazish, ularning ijodiy va ilmiy izlanishlarini rag‘batlantirishga xizmat qilishini ta’kidlab, barcha ishtirokchilarga yuksak natijalar va ulkan zafarlar tiladi.
O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor A.Elmurodov universitet rektorining buyrug‘ini oq‘ib eshittirib, olimpiadani o‘tkazish tartib-qoidalari xususida ma’lumotlar berdi.

The university stage of the Republican Science Olympiad has begun.
In accordance with the Order No. 33-i/ch of the Committee of the Republic of Uzbekistan for the Development of Veterinary and Animal Husbandry dated March 6, 2026 “On the Organization and Holding of the Republican Science Olympiad among Students of Higher Educational Institutions under the Committee” and the Order No. 84 of the Rector of the University dated March 16, 2026, the opening ceremony of the first university stage of the Republican Science Olympiad among students of undergraduate education of higher educational institutions under the Committee was held.
The Rector of the University, Professor Kh. Yunusov, who participated in it, noted that the Olympiad serves to test the knowledge and intellectual potential of young people, stimulate their creative and scientific research, and wished all participants high results and great victories.
Vice-Rector for Academic Affairs A.Elmurodov read out the order of the rector of the university and provided information on the procedures for holding the Olympiad.