YANGI O‘ZBEKISTON YOSHLARINING PORLOQ KELAJAGI YO‘LIDA: UNIVERSITETDA “YOSHLAR KUNI” KENG NISHONLANMOQDA
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan talaba-yoshlar uchun ma’naviy-ma’rifiy, sport va intellektual yo‘nalishlarni qamrab olgan keng ko‘lamli tadbirlar dasturi yo‘lga qo‘yilmoqda.
Mazkur tadbirlar doirasida yoshlarning bilim va salohiyatini oshirish, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga alohida e’tibor qaratilmoqda. Dasturdan turli uchrashuvlar, sport musobaqalari, intellektual o‘yinlar va ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar o‘rin olgan bo‘lib, ular talaba-yoshlarning faolligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Xususan, universitet rektori professor X. Yunusov rahbarligida tashkil etilgan ochiq muloqot shaklidagi uchrashuv yoshlar hayoti, ularning muammolari va takliflarini bevosita muhokama qilish uchun muhim platforma vazifasini o‘tdi. Ushbu uchrashuvda talaba-yoshlarning fikr va tashabbuslari tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amaliy chora-tadbirlar belgilandi.
“Yoshlar kuni” doirasida o‘tkazilayotgan ushbu tadbirlar yoshlarning har tomonlama barkamol bo‘lib kamol topishida, ularning jamiyatdagi o‘rnini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

На пути к светлому будущему молодежи нового Узбекистана: в университете широко отмечается «День молодежи».
Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии организует обширную программу мероприятий для студентов по случаю «Дня молодежи», охватывающую духовно-воспитательную, спортивную и интеллектуальную сферы.
В рамках этих мероприятий особое внимание уделяется расширению знаний и потенциала молодежи, осмысленной организации их свободного времени и пропаганде здорового образа жизни. Программа включает в себя различные встречи, спортивные соревнования, интеллектуальные игры, а также духовно-воспитательные мероприятия, способствующие дальнейшему повышению активности студентов.
В частности, важной платформой для непосредственного обсуждения жизни молодежи, ее проблем и предложений стала встреча в форме открытого диалога, организованная под руководством ректора университета, профессора Х. Юнусова. На этой встрече были выслушаны идеи и инициативы студентов и молодежи, а также определены практические меры по их поддержке.
Эти мероприятия, проводимые в рамках «Дня молодежи», важны для всестороннего развития молодежи и укрепления ее места в обществе.