22-APREL – BUTUNJAHON YER KUNI
SamDVMCHBUda “22-aprel – Butunjahon yer kuni” munosabati bilan o‘tkazilgan “Yashil makon” loyihasi doirasida daraxt ko‘chatlari ekildi
O‘zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi hamda Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi ekofraksiya deputatlari tomonidan “22-aprel – Butunjahon yer kuni” munosabati bilan “Yer resurslaridan oqilona foydalanish va suv tejamkorligini yaxshilashning istiqbolli yechimlari” mavzusida seminar tashkil etildi.
Seminar doirasida universitet rektori, professor X.Yunusov,  O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari  qo‘mitasi a’zosi Z.Raxmanova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari  qo‘mitasi a’zosi Q.Qosimova, O‘zbekiston ekologik partiyasi Samarqand viloyat partiya tashkiloti ijroiya qo‘mitasi raisi X.Muxammadiyevlar universitetning ekofaol talabalari ishtirokida “Yashil makon” loyihasi doirasida universitet hududida daraxt ko‘chatlarini ekishdi.

Tree seedlings were planted at SamSUVMLB as part of the “Green Space” project held on the occasion of “April 22 - World Earth Day”
The Executive Committee of the Central Council of the Ecological Party of Uzbekistan and the deputies of the eco-faction in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis organized a seminar on the topic “Promising solutions for rational use of land resources and improving water efficiency” on the occasion of “April 22 - World Earth Day”.
As part of the seminar, the rector of the university, professor Kh. Yunusov, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, member of the Committee on Ecology and Environmental Protection Z. Rakhmanova, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, member of the Committee on Ecology and Environmental Protection Q. Kasimova, chairman of the executive committee of the Samarkand regional party organization of the Ecological Party of Uzbekistan Kh. Mukhammadiyev, with the participation of eco-active students of the university, planted tree seedlings on the territory of the university as part of the "Green Space" project.