SamDVMCHBUda “22-aprel – Butunjahon yer kuni” munosabati bilan o‘tkazilgan “Yashil makon” loyihasi doirasida daraxt ko‘chatlari ekildi
O‘zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi hamda Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi ekofraksiya deputatlari tomonidan “22-aprel – Butunjahon yer kuni” munosabati bilan “Yer resurslaridan oqilona foydalanish va suv tejamkorligini yaxshilashning istiqbolli yechimlari” mavzusida seminar tashkil etildi.
Seminar doirasida universitet rektori, professor X.Yunusov, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi Z.Raxmanova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi Q.Qosimova, O‘zbekiston ekologik partiyasi Samarqand viloyat partiya tashkiloti ijroiya qo‘mitasi raisi X.Muxammadiyevlar universitetning ekofaol talabalari ishtirokida “Yashil makon” loyihasi doirasida universitet hududida daraxt ko‘chatlarini ekishdi.

В рамках проекта «Зеленое пространство», проведенного по случаю «22 апреля – Всемирного дня Земли», на территории СамГУВМЖБ были высажены саженцы деревьев.
Исполнительный комитет Центрального совета Экологической партии Узбекистана и депутаты экофракции Законодательной палаты Олий-Мажлиса организовали семинар на тему «Перспективные решения для рационального использования земельных ресурсов и повышения эффективности водопользования» по случаю «22 апреля – Всемирного дня Земли».
В рамках семинара ректор университета, профессор Х. Юнусов, депутат Законодательной палаты Олий-Мажлиса Республики Узбекистан, член Комитета по экологии и охране окружающей среды З. Рахманова, депутат Законодательной палаты Олий-Мажлиса Республики Узбекистан, член Комитета по экологии и охране окружающей среды К. Касимова, председатель исполнительного комитета Самаркандской региональной партийной организации Экологической партии Узбекистана Х. В рамках проекта «Зеленое пространство» Мухаммадиев при участии студентов университета, активно занимающихся вопросами экологии, высадил саженцы деревьев на территории университета.