VETERINARIYA FIDOYILARI E’TIROFI – ILM VA AMALIYOT UYG‘UNLIGINING YORQIN IFODASI
Xalqaro veterinariya kuni munosabati bilan “Veterinariya fidoyisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan mutaxassislar e’tirofi sohada olib borilayotgan islohotlarning amaliy natijasi bo‘ldi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ham veterinariya xizmatlari sifatini oshirish, ilm-fan yutuqlarini amaliyotga joriy etish hamda malakali kadrlar tayyorlash borasida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Mazkur mukofot soha xodimlarining fidokorona mehnatini qadrlash bilan birga, veterinariya tizimini yanada rivojlantirishga xizmat qiladigan muhim rag‘bat sifatida e’tirof etilmoqda.

Признание преданных своему делу ветеринаров является ярким выражением гармонии науки и практики.
Награждение специалистов знаком «Ветеринарный энтузиаст» по случаю Международного дня ветеринарии стало практическим результатом проводимых в этой области реформ.
Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии также ведет систематическую работу по повышению качества ветеринарных услуг, внедрению научных достижений в практику и подготовке квалифицированных кадров.
Эта награда, как признание самоотверженного труда сотрудников, рассматривается как важный стимул для дальнейшего развития ветеринарной системы.