SAMDVMCHBU HAMKORLARI YANA BITTAGA KO‘PAYDI
Ayni kunda Samarqand davlat veterinariya medisinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti O‘quv ishlari prorektori, professor Abdug‘ani Elmurodov Polsha Respublikasida xizmat safarini o‘tamoqda. Maqsad SamDVMCHBUning xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish va ilg‘or tajribalarni almashishdan iborat. Prorektorga universitet Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini qayta ishlash texnologiyasi, standartlashtirish va sertifikatlash kafedrasi mudiri, dotsent Sh.Ishniyazova hamrohlik qilmoqda.
Safar davomida Krakov qishloq xo‘jalik universiteti innovasion markazi (Polsha),  bilan hamkorlik Memorandumi imzolandi. Unda tomonlardan Krakov qishloq xo‘jalik universiteti innovasion markazi boshqarma boshlig‘i, professor Tomash Chex va universitet vakili - prorektor, professor Elmurodovlar ishtirok etishdi.
Memorandum shartlariga ko‘ra, ilmiy va amaliy hamkorlik - mavjud ta’lim yo‘nalishlariga muvofiq tomonlar qonunchiligida taqiqlanmagan axborot, nashrlar, ilmiy yutuqlar, ta’lim dasturlari bilan almashish;  ilmiy maqolalarni birgalikda nashr etish va konferensiyalar tashkil etish;  o‘quv mashg‘ulotlari, stajirovkalar, diplom va doktorlik dissertatsiyalari bo‘yicha ilmiy tadqiqotlar o‘tkazish maqsadida o‘qituvchilar almashinuvini tashkil etish; universitetdagi ijtimoiy-iqtisodiy muhitga amaliy yondashish maqsadida top-menejerlar almashinuvini tashkil etish;  talabalar va doktorantlarning akademik almashinuvini tashkil etish; o‘qituvchilar, talabalar va doktorantlarning amaliyot o‘tashlarini tashkil etish; qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish, o‘quv-metodik materiallarni, shu jumladan masofaviy ta’limdan foydalangan holda metod va uslublarni ishlab chiqish; o‘qituvchilar va talabalar uchun amaliyot va kurslar kabi yo‘nalishlarda olib boriladi.

SamDVMCHBU hamkorlari yana bittaga ko‘paydi
Currently, the Vice-Rector for Academic Affairs of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, Professor Abdugani Elmurodov, is on a business trip to the Republic of Poland. The goal is to further expand the international cooperation of the SamDVMCHBU and exchange best practices. The Vice-Rector is accompanied by the Head of the Department of Agricultural Products Processing Technology, Standardization and Certification of the university, Associate Professor Sh. Ishniyazova.
During the trip, a Memorandum of Cooperation was signed with the Innovation Center of the Krakow Agricultural University (Poland). The parties were represented by the Head of the Innovation Center of the Krakow Agricultural University, Professor Tomáš Čech, and the representative of the university - Vice-Rector, Professor Elmurodov.
According to the terms of the Memorandum, scientific and practical cooperation includes the exchange of information, publications, scientific achievements, educational programs in accordance with existing educational areas that are not prohibited by the legislation of the parties; joint publication of scientific articles and organization of conferences; organization of exchange of teachers for the purpose of conducting training courses, internships, scientific research on diploma and doctoral theses; organization of exchange of top managers for the purpose of a practical approach to the socio-economic environment at the university; organization of academic exchange of students and doctoral students; organization of internships of teachers, students and doctoral students; It is carried out in areas such as the implementation of joint educational programs, the development of educational and methodological materials, including methods and techniques using distance learning; internships and courses for teachers and students.