SAMDVMCHBU HAMKORLARI YANA BITTAGA KO‘PAYDI
Ayni kunda Samarqand davlat veterinariya medisinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti O‘quv ishlari prorektori, professor Abdug‘ani Elmurodov Polsha Respublikasida xizmat safarini o‘tamoqda. Maqsad SamDVMCHBUning xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish va ilg‘or tajribalarni almashishdan iborat. Prorektorga universitet Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini qayta ishlash texnologiyasi, standartlashtirish va sertifikatlash kafedrasi mudiri, dotsent Sh.Ishniyazova hamrohlik qilmoqda.
Safar davomida Krakov qishloq xo‘jalik universiteti innovasion markazi (Polsha),  bilan hamkorlik Memorandumi imzolandi. Unda tomonlardan Krakov qishloq xo‘jalik universiteti innovasion markazi boshqarma boshlig‘i, professor Tomash Chex va universitet vakili - prorektor, professor Elmurodovlar ishtirok etishdi.
Memorandum shartlariga ko‘ra, ilmiy va amaliy hamkorlik - mavjud ta’lim yo‘nalishlariga muvofiq tomonlar qonunchiligida taqiqlanmagan axborot, nashrlar, ilmiy yutuqlar, ta’lim dasturlari bilan almashish;  ilmiy maqolalarni birgalikda nashr etish va konferensiyalar tashkil etish;  o‘quv mashg‘ulotlari, stajirovkalar, diplom va doktorlik dissertatsiyalari bo‘yicha ilmiy tadqiqotlar o‘tkazish maqsadida o‘qituvchilar almashinuvini tashkil etish; universitetdagi ijtimoiy-iqtisodiy muhitga amaliy yondashish maqsadida top-menejerlar almashinuvini tashkil etish;  talabalar va doktorantlarning akademik almashinuvini tashkil etish; o‘qituvchilar, talabalar va doktorantlarning amaliyot o‘tashlarini tashkil etish; qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish, o‘quv-metodik materiallarni, shu jumladan masofaviy ta’limdan foydalangan holda metod va uslublarni ishlab chiqish; o‘qituvchilar va talabalar uchun amaliyot va kurslar kabi yo‘nalishlarda olib boriladi.

ЧИСЛО ПАРТНЕРОВ СамГУВМЖБ УВЕЛИЧИЛОСЬ ЕЩЕ НА ОДНОГО
В настоящее время проректор по учебной работе Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, профессор Абдугани Элмуродов находится в командировке в Республике Польша. Целью является дальнейшее расширение международного сотрудничества SamDVMCHBU и обмен передовым опытом. Проректора сопровождает Ш. Ишниязова, заведующая кафедрой технологии переработки сельскохозяйственной продукции, стандартизации и сертификации университета.
В ходе поездки был подписан Меморандум о сотрудничестве с Инновационным центром Краковского аграрного университета (Польша). В нем приняли участие руководитель Инновационного центра Краковского сельскохозяйственного университета профессор Томаш Чех и представитель университета - проректор профессор Элмуродов.
Согласно условиям Меморандума научно-практическое сотрудничество — обмен информацией, публикациями, научными достижениями, образовательными программами, не запрещенными законодательством сторон, в соответствии с существующими образовательными направлениями; совместная публикация научных статей и организация конференций; организация обмена преподавателями с целью проведения учебных курсов, стажировок и научных исследований для дипломных и докторских диссертаций; организация обмена топ-менеджерами с целью получения практического опыта в социально-экономической среде университета; организация академического обмена студентами и докторантами; организация стажировок для преподавателей, студентов и докторантов; реализация совместных образовательных программ, разработка учебно-методических материалов, в том числе методов и методик с использованием дистанционного обучения; Она проводится в таких областях, как стажировки и курсы для преподавателей и студентов.