UNIVERSITETDA OZARBAYJON DELEGATSIYASI MEHMON BO‘LDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 31-martdagi “Veterinariya va chorvachilik sohasida kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi PQ-187-sonli qarori ijrosi yuzasidan Ozarbayjon Respublikasining “ADA” universiteti va "Gaydar Aliyev" nomidagi Ozarbayjon madaniyat markazi “Business” fakulteti katta o‘qituvchisi Muhammadfoik Baxadirov va qabul komissiyasi vakili Sona Mammadovalardan iborat delegatsiya universitetimizga tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida universitet rektori, professor X.Yunusov va mehmonlar rahbar va pedagog kadrlarni malakasini oshirish va amaliyot o‘tashga yuborish, ilg‘or tajribalarni keng joriy etish, seminar va master klasslar o‘tkazish, qo‘shma malaka oshirish kurslari bitiruvchilariga sertifikatlarni berish kabi muhim masalalar yuzasidan kelishib olishdi.

Делегация Азербайджана была гостем в университете
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-187 от 31 марта 2022 года «О кардинальном совершенствовании системы подготовки кадров в области ветеринарии и животноводства» наш университет посетила делегация в составе старшего преподавателя факультета «Бизнес» Университета «АДА» Азербайджанской Республики и Азербайджанского культурного центра «Гейдар Алиев» Мухаммадфоика Бахадырова и представителя приемной комиссии Соны Мамедовой.
В ходе встречи ректор университета профессор Х.Юнусов и гости договорились о таких важных вопросах, как повышение квалификации и направление на стажировки руководящего и преподавательского состава, широкое внедрение передового опыта, проведение семинаров и мастер-классов, выдача сертификатов выпускникам совместных курсов повышения квалификации.