OʻZBEKISTON YOSHLAR ITTIFOQI MARKAZIY KENGASHI RAISI TALABA-YOSHLAR BILAN UCHRASHDI
SamDVMCHBUda “Yangi Oʻzbekiston yoshlari-kelajagimiz va istiqbolimiz poydevori” shiori ostida talaba-yoshlarlarga yangi imkoniyatlar yaratish hamda ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi Temurbek Poyonov universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov ishtirokida universitet boshlangʻich tashkilot faoliyati hamda yoshlarga yaratilgan sharoitlar, ularning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida tashkil etilgan “Zakovat”, “Stol tennisi”, “Shaxmat-shashka”, “Sozanda yoshlar” kabi 20 dan ortiq toʻgarak va klublar faoliyati bilan yaqindan tanishib, bevosita ishtirokchisiga aylandi.
Toʻgaraklar faoliyatini yanada rivojlantirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirib, Kengash tomonidan ijtimoiy qoʻllab-quvvatlanishini bildirdi.

Под лозунгом «Молодежь нового Узбекистана – основа нашего будущего и перспектив» в СамДВМЧБУ прошла встреча «Лидер и молодежь» с целью создания новых возможностей для студентов и молодежи и оказания социальной поддержки.
На встрече председатель Центрального совета Союза молодежи Узбекистана Темурбек Поёнов и ректор университета профессор Худайназар Юнусов стали непосредственными участниками деятельности первичной организации университета, условий, созданных для молодежи, а также деятельности более 20 кружков и клубов, таких как «Заковат», «Настольный теннис», «Шахматы-дашкар», «Молодежь на струнах», организованных при центре «Пять важных инициатив» с целью содержательного проведения свободного времени.
Он высказал свои предложения по дальнейшему развитию деятельности клубов и выразил социальную поддержку со стороны Совета.