OʻZBEKISTON YOSHLAR ITTIFOQI MARKAZIY KENGASHI RAISI TALABA-YOSHLAR BILAN UCHRASHDI
SamDVMCHBUda “Yangi Oʻzbekiston yoshlari-kelajagimiz va istiqbolimiz poydevori” shiori ostida talaba-yoshlarlarga yangi imkoniyatlar yaratish hamda ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi Temurbek Poyonov universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov ishtirokida universitet boshlangʻich tashkilot faoliyati hamda yoshlarga yaratilgan sharoitlar, ularning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida tashkil etilgan “Zakovat”, “Stol tennisi”, “Shaxmat-shashka”, “Sozanda yoshlar” kabi 20 dan ortiq toʻgarak va klublar faoliyati bilan yaqindan tanishib, bevosita ishtirokchisiga aylandi.
Toʻgaraklar faoliyatini yanada rivojlantirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirib, Kengash tomonidan ijtimoiy qoʻllab-quvvatlanishini bildirdi.

Chairman of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan met with students
Under the slogan “The Youth of New Uzbekistan - the Foundation of Our Future and Prospects”, a “Leader and Youth” meeting was held at SamDVMCHBU in order to create new opportunities for students and youth and provide social support.
At the meeting, Temurbek Poyonov, Chairman of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan, with the participation of the university rector, professor Khudaynazar Yunusov, became closely acquainted with the activities of the primary organization of the university and the conditions created for young people, more than 20 circles and clubs organized under the “Five Important Initiatives” center in order to spend their free time meaningfully, such as “Zakovat”, “Table Tennis”, “Chess-Dashboards”, “Youth on the Strings”, and became a direct participant.
He expressed his proposals for further development of the activities of the circles and expressed his social support from the Council.