Joriy yilning 28-29-fevral kunlari Jomboy tumanidagi “Soft Expo Samarqand” ko‘rgazmalar majmuasida “World EDU 2024” xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan bo‘lib, bugun, 28-fevral kuni ko‘rgazmaning birinchi kuni o‘z yakuniga yetdi.
O‘zbekiston, Rossiya, Belarus, Qozog‘iston,Tojikiston, Turkiya va boshqa davlatlarning yetakchi universitetlari ishtirok etgan ushbu ko‘rgazmada Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti professor-o'qituvchilari va talabalari ham faol qatnashmoqda.

Международная образовательная выставка «World EDU 2024» запланирована к проведению 28-29 февраля текущего года в выставочном комплексе «Soft Expo Samarkand» в Джомбайском районе, и сегодня, 28 февраля, завершился первый день работы выставки.
Профессора, преподаватели и студенты Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии также принимают активное участие в данной выставке, в которой принимают участие ведущие вузы из Узбекистана, России, Беларуси, Казахстана, Таджикистана, Турции и других стран.