SAMDVMCHBU HUZURIDAGI PKQTUMO TARMOQ MARKAZIDA YAKUNIY ATTESTASIYA BO‘LIB O‘TDI
Universitet huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazida  2024 yil 30-mart sanasida “Veterinariya meditsinasi” yo‘nalishida malaka oshirgan tinglovchilarning yakuniy attestasiya bitiruv ishi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Attestasiya komessiyasi raysi, b.f.d.professor Yunusov Xudoynazar Beknazarovich yig‘ilish avvalida tinglovchilarga bitiruv ishi himoyasini o‘tkazish tartibi bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalarni aytib o‘tdi.
Yakuniy attestasiya jarayonida tinglovchilar bir oylik malaka oshirish kursi   davomida, professor-o‘qituvchilardan olgan bilim va ko‘nikmalari asosida o‘z pedagogik mahoratini ko‘rsatib berdilar.
Bitiruv ishi himoyasi attestasiya komessiyasi raysi hamda a’zolari tomonidan belgilangan mezonlar asosida baholab borildi.
Himoya qizg‘in savol javoblar bilan o‘tdi attestasiya komessiyasi tomonidan berilgan savollarga tinglovchilar aniq va ravon javob berdilar.
Muxokama qismida attestasiya komessiyasi a’zolari bitiruv ishi himoyasi yuzasidan o‘z fikirlarini aytib o‘tdilar.
Yig‘ilish sungida attestasiya komessiyasi raysi b.f.d.professor Yunusov Xudoynazar Beknazarovich so‘zga chiqib tinglovchilarga ayrim xato kamchiliklar borasida o‘z xulosalarini aytdilar va kelgusida kursatilgan kamchiliklarni bartaraf qilish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berdi.

В начале заседания председатель аттестационной комиссии профессор Юнусов Худойназар Бекназарович дал собравшимся соответствующие указания о порядке защиты диссертации.
В ходе итоговой аттестации слушатели продемонстрировали педагогическое мастерство, основанное на знаниях и навыках, полученных ими от профессоров и преподавателей в ходе месячного курса повышения квалификации.
Защита диссертации оценивалась на основании критериев, установленных председателем и членами аттестационной комиссии.
Защита прошла в оживленной форме вопросов и ответов. На вопросы аттестационной комиссии зрители отвечали четко и связно.
В ходе обсуждения члены аттестационной комиссии высказали свое мнение по защите диссертации.
В завершение заседания перед собравшимися выступил председатель аттестационной комиссии, доктор педагогических наук, профессор Юнусов Худойназар Бекназарович, который поделился своими выводами по некоторым выявленным недостаткам и дал соответствующие поручения по устранению недостатков в будущем.
Аттестационная комиссия положительно оценила защиту выпускной работы и пожелала студентам творческого развития в педагогической деятельности.