2024-yil 6-aprel kuni soat 11:00 da (SamVMCHBU, 2-bino, 271-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Mikrobiologiya, virusologiya va immunologiya” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. Izlanuvchi Yunusov Xudoynazar Beknazarovichning 16.00.03-Veterinariya mikrobiologiyasi, virusologiyasi, epizootologiyasi, mikologiyasi, mikotoksikologiyasi va immunologiyasi hamda 16.00.04-Veterinariya farmakologiyasi va toksikologiyasi. Veterinariya sanitariyasi, ekologiyasi, zoogegiyenasi va veterinary-sanitariya ekspertizasi ixtisosliklari bo‘yicha “Интенсивная подготовка кадров высокой научно-практической квалификации для ветеринарной сферы и животноводческой отрасли в Республике Узбекистан” mavzusidagi veterinariya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

On April 6, 2024 at 11:00 (SamVMCHBU, building 2, room 271), an expanded meeting of the Department of “Microbiology, Virology and Immunology” of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology will be held
1. Preliminary discussion of the dissertation work prepared for the degree of Doctor of Veterinary Sciences (DSc) by the researcher Yunusov Khudoynazar Beknazarovich on the topic “Intensive training of personnel of high scientific and practical qualification for the veterinary sphere and livestock industry in the Republic of Uzbekistan” in the specialties 16.00.03-Veterinary microbiology, virology, epizootology, mycology, mycotoxicology and immunology and 16.00.04-Veterinary pharmacology and toxicology. Veterinary sanitation, ecology, zoohygiene and veterinary-sanitary expertise.