"YUKSALISH" - "ZAKOVAT" INTELLEKTUAL OʻYINI G‘OLIBI
Toshkent davlat agrar universiteti Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti tomonidan Yoshlar oyligi doirasida Qishloq xoʻjaligi vazirligi tizimidagi 10 ta oliy taʼlim muassasalarida tahsil olayotgan talabalar ishtirokida "Agrar soha yoshlari birlashaylik" shiori ostida "ZAKOVAT" intellektual oʻyini oʻtkazildi.
Zakovat oʻyinlarida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti- "YUKSALISH" jamoasi faxrli birinchi oʻrinni egalladi. Tashkiliy qoʻmita tomonidan diplom va estalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.
Gʻalaba muborak boʻlsin! Ishtirokchilarni universitet professor oʻqituvchilari va talabalar nomidan tabriklaymiz!

«Юксалиш» – победитель интеллектуальной игры «Заковат»
Первичная организация Союза молодежи Ташкентского государственного аграрного университета в рамках Месяца молодежи провела интеллектуальную игру «ИНТЕЛЛЕКТ» под лозунгом «Объединим молодежь аграрного сектора» с участием студентов, обучающихся в 10 высших учебных заведениях Министерства сельского хозяйства.
Команда Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии «ЮКСАЛИШ» заняла почетное первое место в интеллектуальных играх. Оргкомитет наградил их дипломами и памятными подарками.
Поздравляю с победой! От имени профессорско-преподавательского состава и студентов университета поздравляем участников!