IKKINCHI MUTAXASSISLIK TA’LIMIGA TALABGORLAR UCHUN SUHBAT
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 24-sentyabrdagi 606-sonli qarori bilan tasdiqlangan "О‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalarida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limni olish tartibi to‘g‘risida"gi Nizomga asosan 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga talabgorlar suhbatdan o‘tkazildi.
Suhbat jarayonida universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov, Veterinariya va chorchachilikni rivojlantirish qo‘mitasi Boshqarma boshlig‘i Alisher Safarov hamda universitet professor-oʻqituvchilaridan tuzilgan suhbat komissiyasi tomonidan amalga oshirilib, 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga 6 ta ta’lim yo‘nalishida 36 nafar talabgorlar suhbatdan o'tkazildi.

Interview for applicants to the second specialty education
Applicants for the second specialty education for the 2024-2025 academic year were interviewed at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies in accordance with the Regulation "On the Procedure for Obtaining Second and Subsequent Higher Education in Higher Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan", approved by Resolution No. 606 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 24, 2021.
During the interview process, the university's rector, Professor Khudaynazar Yunusov, the head of the Department of Veterinary and Livestock Development Committee Alisher Safarov, and an interview commission consisting of university professors and teachers interviewed 36 applicants in 6 areas of study for the second specialization for the 2024-2025 academic year.