IKKINCHI MUTAXASSISLIK TA’LIMIGA TALABGORLAR UCHUN SUHBAT
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 24-sentyabrdagi 606-sonli qarori bilan tasdiqlangan "О‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalarida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limni olish tartibi to‘g‘risida"gi Nizomga asosan 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga talabgorlar suhbatdan o‘tkazildi.
Suhbat jarayonida universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov, Veterinariya va chorchachilikni rivojlantirish qo‘mitasi Boshqarma boshlig‘i Alisher Safarov hamda universitet professor-oʻqituvchilaridan tuzilgan suhbat komissiyasi tomonidan amalga oshirilib, 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga 6 ta ta’lim yo‘nalishida 36 nafar talabgorlar suhbatdan o'tkazildi.

Собеседование для поступающих на второе специальное образование
Собеседование по приему абитуриентов на обучение по второй специальности на 2024-2025 учебный год проводилось в Самаркандском государственном университете ветеринарии, животноводства и биотехнологий в соответствии с Положением «О порядке получения второго и последующего высшего образования в высших учебных заведениях Республики Узбекистан», утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 24 сентября 2021 года № 606.
В ходе собеседования ректор университета, профессор Худайназар Юнусов, заведующий кафедрой ветеринарии и комитета развития животноводства Алишер Сафаров и собеседованионная комиссия в составе профессорско-преподавательского состава университета провели собеседование с 36 претендентами по 6 направлениям обучения на вторую специализацию на 2024-2025 учебный год.