IJODKOR TALABALAR BILAN UCHRASHUV
Universitetning iqtidorli va ijodkor talabalari bilan taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonov hamda aktyor Fazliddin Boliqulovlar uchrashuv o'tkazdi.
Ushbu uchrashuv orqali talaba-yoshlarimiz turli janrlarda mahoratlarini ko'rsatib berishdi. Uchrashuvdan maqsad universitetda Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi" faoliyatini yo'lga qo'yish hamda mazkur "Mahorat maktabi"ga iqtidorli va ijodkor talabalarni kasting orqali saralab olish ko'zda tutilgan.
Mazkur kasting yana payshanba kuni davom etadi. Barcha o'z mahoratini namoyon etish istagida bo'lgan talaba-yoshlarimizni keyingi uchrashuvlarda kutib qolamiz.

Встреча с творческими студентами
Известный артист, поэт-песенник Ортик Султанов и актёр Фазлиддин Боликулов провели встречу с талантливыми и креативными студентами университета.
В ходе этой встречи наши студенты продемонстрировали свои навыки в различных жанрах. Цель встречи – заложить основу для деятельности «Школы мастерства» Ортика Султанова в университете и отобрать талантливых и креативных студентов для этой «Школы мастерства» посредством кастинга.
Кастинг продолжится в четверг. Мы с нетерпением ждём встречи со всеми нашими студентами, желающими продемонстрировать свои навыки на следующих встречах.