IJODKOR TALABALAR BILAN UCHRASHUV
Universitetning iqtidorli va ijodkor talabalari bilan taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonov hamda aktyor Fazliddin Boliqulovlar uchrashuv o'tkazdi.
Ushbu uchrashuv orqali talaba-yoshlarimiz turli janrlarda mahoratlarini ko'rsatib berishdi. Uchrashuvdan maqsad universitetda Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi" faoliyatini yo'lga qo'yish hamda mazkur "Mahorat maktabi"ga iqtidorli va ijodkor talabalarni kasting orqali saralab olish ko'zda tutilgan.
Mazkur kasting yana payshanba kuni davom etadi. Barcha o'z mahoratini namoyon etish istagida bo'lgan talaba-yoshlarimizni keyingi uchrashuvlarda kutib qolamiz.

MEETING WITH CREATIVE STUDENTS
The famous artist, lyricist Ortiq Sultanov and actor Fazliddin Bolikulov held a meeting with talented and creative students of the university.
During this meeting, our students showed their skills in various genres. The purpose of the meeting is to establish the activities of Ortiq Sultanov's "School of Skills" at the university and to select talented and creative students for this "School of Skills" through a casting.
This casting will continue on Thursday. We look forward to seeing all our students who want to demonstrate their skills at the next meetings.