“Yangi O‘zbekistonda ayol qadri — jamiyat taraqqiyotining muhim mezoni”
Bugungi kunda jamiyatimiz taraqqiyotida, ilm-fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, iqtisodiyot hamda barcha sohalarda xotin-qizlarimizning o‘rni va hissasi beqiyosdir. Siz aziz ayollar o‘z mehr-muhabbatingiz, sabr-toqatingiz, fidoyiligingiz va matonatingiz bilan nafaqat oilada, balki butun jamiyat hayotida muhim o‘rin egallab kelmoqdasiz.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ham xotin-qizlarimiz ta’lim-tarbiya, ilmiy izlanishlar va yosh avlodni kamol toptirish yo‘lida munosib xizmat qilib kelmoqda. Universitetimiz professor-o‘qituvchilari, olimalari, fidoyi xodimalari hamda bilimga chanqoq talaba-qizlarimizning sa’y-harakatlari ilmiy va ma’naviy taraqqiyotimizning muhim omillaridan biridir.
Sizlarning bilim va salohiyatingiz, tashabbuskorligingiz hamda fidokorona mehnatingiz universitetimiz nufuzini yanada oshirishga xizmat qilmoqda.
Fursatdan foydalanib, barcha mo‘tabar onaxonlarimizni, mehribon opa-singillarimizni, hurmatli ustozlarimizni va aziz talaba-qizlarimizni ushbu go‘zal bahoriy bayram bilan yana bir bor samimiy qutlayman.
Sizlarga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt-saodat, qalbingizdan hech qachon quvonch va ilhom arimasligini tilayman. Hayotingiz doimo bahor kabi go‘zal, qalbingiz mehr va muhabbatga to‘la bo‘lsin.
Bayramingiz muborak bo‘lsin!
Yunusov Xudaynazar Beknazarovich,
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, professor, QR qishloq xo'jaligi akademiyasi akademigi.

«В новом Узбекистане достоинство женщины является важным критерием развития общества».
Сегодня роль и вклад наших женщин в развитие общества, в науке, образовании, здравоохранении, экономике и во всех сферах несравнимы. Вы, дорогие женщины, своей любовью, терпением, преданностью и настойчивостью занимаете важное место не только в семье, но и в жизни всего общества.
В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии наши женщины вносят достойный вклад в образование, научные исследования и развитие молодого поколения. Усилия наших университетских преподавателей, ученых, преданных своему делу сотрудников и целеустремленных студентов являются одним из важных факторов нашего научного и духовного развития.
Ваши знания и потенциал, инициатива и самоотверженный труд способствуют дальнейшему повышению престижа нашего университета.
Пользуясь случаем, я хотел бы еще раз искренне поздравить всех наших уважаемых матерей, любящих сестер, уважаемых учителей и дорогих учеников с этим прекрасным весенним праздником.
Желаю вам крепкого здоровья, семейного счастья и чтобы ваше сердце никогда не испытывало недостатка в радости и вдохновении. Пусть ваша жизнь всегда будет прекрасна, как весна, а ваше сердце будет полно доброты и любви.
Счастливых праздников!
Юнусов Худайназар Бекназарович,
ректор Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, профессор, академик Академии сельского хозяйства Республики Казахстан.