Hurmatli universitet jamoasi – professor-o‘qituvchilar, ishchi-xodimlar va qadrli talaba-yoshlar! Barchangizga xalqimizga xos mehr-muruvvat, bag‘rikenglik va saxovat ifodasi bo‘lib kelgan Qurbon hayiti muborak bo‘lsin!
Ushbu saodatli damlarda barchamiz bu ulug' ayyomning ruhi va shukuhini chuqur his etib, el-yurtimiz bilan birgalikda shunday yorug' kunlarga yetkazgani uchun Yaratganga cheksiz shukronalar aytamiz.
Xalqimiz hayotida ezgulik, mehr-muruvvat, saxovat va olijanoblik ramzi sifatida mustahkam qaror topgan Qurbon hayiti bugungi kunda biz uchun barcha sohalarda inson qadri yetakchi o'ringa chiqayotgan Yangi O'zbekistondagi keng ko'lamli islohotlar mazmuniga naqadar uyg'un va hamohang ekani bilan yanada ahamiyatli bo'lib bormoqda.
Ezgu maqsadlarimiz, niyatlarimiz amalga oshsin! Qurbon hayitining fayzu barakoti qalblarimizni va xonadonlarimizni munavvar aylasin!
Barchangizni muborak Qurbon hayiti bilan yana bir bor chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman.
Duogo‘y keksalarimizning mana shunday fazilatli damlarda elu yurtimiz haqqiga qilgan ezgu niyat va tilaklari ijobat bo‘lsin!
Siz, azizlarni muqaddas Qurbon hayiti bilan yana bir bor tabriklab, barchangizga sihat-salomatlik, xonadonlaringizga tinchlik-xotirjamlik, fayzu baraka tilayman.
Ulug' ayyom barchamizga muborak bo'lsin!
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitet rektori, professor.

Dear university staff - professors, teachers, workers, and students! May you all be blessed with the Eid al-Adha, which has become an expression of the kindness, tolerance, and generosity inherent in our people!
In these happy moments, we all deeply feel the spirit and glory of this great holiday and express our infinite gratitude to the Creator for bringing us to such bright days together with our people and country.
Eid al-Adha, which has firmly established itself as a symbol of goodness, kindness, generosity, and nobility in the lives of our people, is becoming even more significant for us today, as it is so harmonious and in harmony with the content of large-scale reforms in New Uzbekistan, where human dignity is taking a leading place in all spheres.
May our noble goals and intentions be realized! May the blessings of Eid al-Adha illuminate our hearts and homes!
I once again sincerely congratulate you all on the blessed Eid al-Adha.
May the good intentions and wishes of our dear elders for our beloved country be fulfilled during such auspicious times!
I congratulate you, dear ones, once again on the holy Eid al-Adha, and wish you all good health, peace and tranquility in your homes, and prosperity.
May the great day be blessed for all of us!
Rector of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, Professor.