SAMARQAND DAVLAT VETERINARIYA MEDITSINASI, CHORVACHILIK VA BIOTEXNOLOGIYALAR UNIVERSITETIDA 2024/2025-O‘QUV YILIDA UNIVERSITET BITIRUVCHILARINI ISH BILAN BANDLIGINI TA’MINLASH MAQSADIDA “KARYERA KUNI” O‘TKAZILDI.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʻlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Qishloq xoʻjaligi vazirligi, Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi, Samarqand viloyat hokimligi, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Samarqand viloyat filiali, Samarqand viloyat kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi hamda hududiy tuman bo‘limlari hamkorligida “Karyera kuni” o‘tkazildi.
Bugungi kunda Universitetda jami 5805 nafar talaba mavjud bo‘lib shundan 860 nafari bitiruvchi bosqich talabalari hisoblanadi.
Davlatimiz rahbarining shu yil 14-fevralda qabul qilingan “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan tadbir doirasida Respublikadagi 100 dan ortiq korxona va tashkilotlar vakillari bo‘sh ish o‘rinlari bilan ishtirok etdi.
“Karyera kuni”da ish beruvchi tashkilotlar tomonidan universitet bitiruvchi bosqich talabalarga o‘zlarida yaratilgan sharoitlar, ishlash uchun talab qilinadigan malaka va ko‘nikmalar haqida batafsil ma’lumot berildi. Buning natijasida 502 nafar talabalar bilan shartnomalar  imzolashga erishildi.

A "CAREER DAY" WAS HELD AT THE SAMARKAND STATE UNIVERSITY OF VETERINARY MEDICINE, LIVESTOCK AND BIOTECHNOLOGY IN ORDER TO ENSURE THE EMPLOYMENT OF UNIVERSITY GRADUATES IN THE 2024/2025 ACADEMIC YEAR.
The Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Agriculture, the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Livestock, the Samarkand Regional Khokimiyat, the Samarkand Regional Branch of the Civil Service Development Agency, the Samarkand Regional Main Department of Poverty Reduction and Employment, and regional departments held a “Career Day”.
Today, the University has a total of 5,805 students, of whom 860 are graduate students.
Representatives of more than 100 enterprises and organizations in the Republic participated in the event with vacancies to ensure the implementation of the resolution of the Head of State “On Additional Measures to Promote Employment of Graduates of Higher Education Institutions” adopted on February 14 of this year.
At the "Career Day", employers provided detailed information to university graduates about the conditions created for them, the qualifications and skills required for work. As a result, contracts were signed with 502 students.