ESEVT EKSPERTI LYNNE VICTORIA HILL HAMDA ESEVT KOORDINATORI MARINA SPINULAR UNIVERSITET O‘QUV-ILMIY LABORATORIYALAR FAOLIYATI BILAN TANISHDI
Veterinariya ta’limini Yevropa veterinariya ta’lim muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE) standartlari asosida baholash va ushbu tizimga moslashtirish maqsadida universitetga tashrif buyurgan ESEVT eksperti, Mars kompaniyasi maslahatchisi, (London, Buyuk Britaniya) Dr. Lynne Victoria HILL hamda ESEVT koordinatori Kluj-Napoka Qishloq xo‘jaligi fanlari va veterinariya meditsinasi universitetining VEE vakili, (Ruminiya) Prof. Marina SPINU universitetidagi Jahon hamda Islom taraqqiyot banklari tomonidan yetkazib berilgan “Mikrobiologiya va virusologiya”, “Mahsulotlarni qayta ishlash”, “Biotexnologiya”, “Farmakologiya va toksikologiya”, “Gematologiya”, “Patomorfologiya”, “Ozuqa tahlili va zoogigiyena”, “Parranda, baliq va asalari kasalliklari”, “Veterinariya mutaxassislarini malakasini oshirish markazi” kabi zamonaviy  veterinariya, chorvachilik va biotexnologiyalar sohasiga tegishli  o‘quv-ilmiy laboratoriyalar hamda Simulyatsion markazi, Anatomiya muzeyi, Veterinariya klinikasi  va Ilmiy innovatsion markaz (Mega Loyiha) faoliyati bilan tanishdi.
Tanishuv jarayonida mazkur laboratoriyalarning moddiy-texnik bazasi, amaliy mashg‘ulotlarni tashkil etish tizimi hamda zamonaviy diagnostika uskunalaridan foydalanish holatini ko‘zdan kechirdi. Laboratoriyalar uskuna va jihozlaridan ta’lim va ilmiy-tadqiqot jarayonida samarali foydalanish ishlari bilan yaqindan tanishib, o‘z maslahatlarini berishdi.

Эксперт ЕСЕВТ Линн Виктория Хилл и координатор ЕСЕВТ Марина СПИНУ ознакомились с деятельностью университетских учебно-научных лабораторий.
В целях оценки ветеринарного образования на основе стандартов Европейской ассоциации ветеринарных учебных заведений (EAEVE) и его адаптации к этой системе, эксперт ESEVT, консультант компании Mars (Лондон, Великобритания) д-р Линн Виктория Хилл и координатор ESEVT, представитель VEE Университета сельскохозяйственных наук и ветеринарной медицины Клуж-Напока (Румыния) профессор Марина Спину посетили университет и ознакомились с деятельностью современных ветеринарных, животноводческих и биотехнологических учебных и научных лабораторий, таких как «Микробиология и вирусология», «Переработка продукции», «Биотехнология», «Фармакология и токсикология», «Гематология», «Патоморфология», «Анализ кормов и зоогигиена», «Болезни птицы, рыб и пчел», «Центр подготовки ветеринарных специалистов», а также симуляционным центром, музеем анатомии, ветеринарной клиникой и Научно-инновационным центром (мегапроект), предоставленными Всемирным и Исламским банками развития. университет.
В ходе визита они осмотрели материально-техническую базу этих лабораторий, систему организации практической подготовки и использование современного диагностического оборудования. Они ознакомились с эффективным использованием лабораторного оборудования и средств в учебно-исследовательском процессе и дали свои рекомендации.