“RAQAMLI IQTISODIYOT SHAROITIDA AGROIQTISODIYOT VA BUXGALTERIYA HISOBINING DOLZARB MUAMMOLARI VA ULARNING YECHIMLARI” PROFESSOR NURILLO SULAYMONOVICH SANAYEV TAVALLUDINING 85 YILLIGIGA BAGʻISHLANGAN XALQARO ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 18-yanvardagi 16-son buyrugʻi asosida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida 2024-yil 18-19 aprel kunlari Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya oʻtkazilishini ma’lum qilamiz.
Konferensiya oʻtkazilish joyi: Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti, Samarqand shahri, M.Ulugʻbek koʻchasi 77-uy.
Konferensiya tili: oʻzbek, ingliz, rus.
Konferensiya ilmiy yoʻnalishlari:
1. Iqtisodiyotni raqamlashtirish sharoitida qishloq xoʻjalik iqtisodiyotining dolzarb muammolari va uning yechimlari.

INTERNATIONAL CONFERENCE ON “ACTUAL PROBLEMS OF AGRO-ECONOMICS AND ACCOUNTING IN THE DIGITAL ECONOMY AND THEIR SOLUTIONS” DEDICATED TO THE 85th ANNIVERSARY OF THE BIRTH OF PROFESSOR NURILLA SULAYMONOVICH SANAYEV
Based on the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan  # 16 dated January 18, 2024, we inform that the International Conference will be held on April 18-19, 2024 at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.
Venue: Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, 77, Mirzo Ulugbek str., Samarkand, Uzbekistan.
Conference languages: uzbek, english, russian.
Scientific directions of the conference:
1. Actual problems of the agricultural economy and their solutions in the context of digitalization of the economy.