Rektor Birlikdagi yoshlarni birlashtirdi
Prezidentimizning 2024-yil 21-fevral kuni “O’zbekiston - 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirilishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-sonli Farmoyishi ijrosini na'minlash maqsadida joriy yilda o‘tkazilgan xatlov natijasiga ko‘ra “Yoshlar balansi”ga kiritilgan Samarqand shahar “Birlik” mahallasida yashovchi yoshlar bilan universitet rektori, professor X.Yunusovning uchrashuvi bo‘ldi.
Uchrashuvda Rektor universitet faoliyati haqida to‘xtalib, yoshlarning turmush tarzi, qiziqishlari va kelgusidagi rejalari bilan qiziqdi. O’z navbatida yoshlar bilan manzilli ishlash, ularning muammolarini hal etish va ko‘maklashish borasida chora-tadbirlar belgilandi.
Yakunda yoshlardan Ya. Gogolevaga tikuv mashinasi tuhva qilindi. Shuningdek, Sh. Ibragimov va A. Sultonovning qiziqishidan kelib chiqib test sinovlariga tayyorgarlik uchun bepul kurslar tashkil qilish haqida kelishildi.

THE RECTOR UNITED THE YOUTH OF THE UNION.
On February 21, 2024, in order to ensure the implementation of the Decree of our President No. PF-37 "On the State Program for the Implementation of the "Uzbekistan - 2030" Strategy in the "Year of Youth and Business Support", a meeting was held between the rector of the university, Professor Kh. Yunusov, and young people living in the "Birlik" neighborhood of Samarkand, who were included in the "Youth Balance" according to the results of the census conducted this year.
At the meeting, the Rector spoke about the activities of the university, was interested in the lifestyle, interests and future plans of young people. In turn, measures were determined to work with young people, solve their problems and provide assistance.
In the end, a sewing machine was presented to Ya. Gogoleva from the youth. Also, based on the interest of Sh. Ibragimov and A. Sultanov, it was agreed to organize free courses for preparing for tests.