Rektor Birlikdagi yoshlarni birlashtirdi
Prezidentimizning 2024-yil 21-fevral kuni “O’zbekiston - 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirilishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-sonli Farmoyishi ijrosini na'minlash maqsadida joriy yilda o‘tkazilgan xatlov natijasiga ko‘ra “Yoshlar balansi”ga kiritilgan Samarqand shahar “Birlik” mahallasida yashovchi yoshlar bilan universitet rektori, professor X.Yunusovning uchrashuvi bo‘ldi.
Uchrashuvda Rektor universitet faoliyati haqida to‘xtalib, yoshlarning turmush tarzi, qiziqishlari va kelgusidagi rejalari bilan qiziqdi. O’z navbatida yoshlar bilan manzilli ishlash, ularning muammolarini hal etish va ko‘maklashish borasida chora-tadbirlar belgilandi.
Yakunda yoshlardan Ya. Gogolevaga tikuv mashinasi tuhva qilindi. Shuningdek, Sh. Ibragimov va A. Sultonovning qiziqishidan kelib chiqib test sinovlariga tayyorgarlik uchun bepul kurslar tashkil qilish haqida kelishildi.

Ректор объединил молодежь махалли «Бирлик»
21 февраля 2024 года в целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан № ПФ-37 «О Государственной программе по реализации Стратегии «Узбекистан – 2030» в «Год поддержки молодежи и предпринимательства» состоялась встреча ректора университета профессора Х.Юнусова с молодежью, проживающей в массиве «Бирлик» города Самарканда, включенной в «Баланс молодежи» по результатам переписи населения, проведенной в этом году.
На встрече ректор рассказал о деятельности университета, интересовался образом жизни, интересами и планами на будущее молодежи. В свою очередь были определены меры по адресной работе с молодежью, решению ее проблем и оказанию помощи.
Наконец, из молодежи — Я. Гоголевой подарили швейную машинку. Также Ш. Учитывая заинтересованность Ибрагимова и А. Султанова, было принято решение об организации бесплатных курсов по подготовке к тестированию.