Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi talaba-yoshlar bilan uchrashdi
SamDVMCHBUda “Yangi Oʻzbekiston yoshlari-kelajagimiz va istiqbolimiz poydevori” shiori ostida talaba-yoshlarlarga yangi imkoniyatlar yaratish hamda ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi Temurbek Poyonov universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov ishtirokida universitet boshlangʻich tashkilot faoliyati hamda yoshlarga yaratilgan sharoitlar, ularning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida tashkil etilgan “Zakovat”, “Stol tennisi”, “Shaxmat-shashka”, “Sozanda yoshlar” kabi 20 dan ortiq toʻgarak va klublar faoliyati bilan yaqindan tanishib, bevosita ishtirokchisiga aylandi.
Toʻgaraklar faoliyatini yanada rivojlantirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirib, Kengash tomonidan ijtimoiy qoʻllab-quvvatlanishini bildirdi.

Chairman of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan met with students
A meeting “Leader and Youth” was held at SamGUVMZHB under the motto “Youth of the new Uzbekistan - the foundation of our future and prospects” with the aim of creating new opportunities for students and youth and providing them with social support.
At the meeting, the Chairman of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan, Temurbek Poyonov, together with the rector of the university, Professor Khudaynazar Yunusov, took part in an event organized within the framework of the “Five Important Initiatives” center in order to ensure the activities of the primary organization of the university, create conditions for young people to meaningfully spend their leisure time, got acquainted with the activities of more than 20 circles and clubs, such as “Zakovat”, “Table Tennis”, “Chess-Draughts”, “Musical Youth”, took direct part in competitions
He expressed his proposals for the further development of the activities of the circles and expressed social support from the Council.