“MEN BILAN ISH BOSHLAGAN SIZDEK INSONLAR BORLIGIDAN MINNATDORMAN!”
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, professor Xudaynazar Yunusov Minnesota universiteti qoshidagi Hayvonlar salomatligi va oziq-ovqat xavfsizligi markazi direktor o‘rinbosari S.Perez, markaz vakili O.Katerin, Yu. Valeriya, universitet professorlari T. Molitor va W.Whitneyni qabul qilib, xalqaro hamkorlik uchun o‘z minnatdorchiligini bildirdi.
Universitet rektori Minnesota universiteti bilan hamkorlik doirasida o‘quv va ilmiy tajribalar almashinayotganligi uchun rahmat aytib, “Men bilan ish boshlagan Sizdek insonlar borligidan minnatdorman!” dedi.
O‘z navbatida mehmonlar ham endi bir jamoa ekanligini ta’kidlab, hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga tayyorligini bildirdi.

«Я БЛАГОДАРЕН, ЧТО ЕСТЬ ТАКИЕ ЛЮДИ, КАК ВЫ, КОТОРЫЕ НАЧИНАЛИ СО МНОЙ РАБОТАТЬ!»
Ректор Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, профессор Худайназар Юнусов, заместитель директора Центра здоровья животных и безопасности пищевых продуктов при Университете Миннесота С. Перез, а также представители центра О.Катерин и Ю.Валерия приняли профессоров университета Т.Молитора и У.Уитни выразив благодарность за международное сотрудничество.
Ректор университета поблагодарил за обмен образовательным и научным опытом в рамках сотрудничества с Университетом Миннесоты и сказал: «Я благодарен, что есть такие люди, как вы, которые начали со мной работать!»
Также в свою очередь гости подчеркнули, что теперь они одна команда, и выразили готовность вывести сотрудничество на новый уровень.